Zobacz również: Bobowa24.pl
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
26 lipca 2012 || Sabina Janus || W kategorii: Inwestycje, Społeczeństwo
Sportowa Szalowa – ORLIK w budowie
Sportowa Szalowa – ORLIK w budowie

W ostatnim czasie gmina Łużna podejmowała się wielu inwestycji. Aktualnie trwają prace nad budową kompleksu boiska sportowego pn. „Moje boisko, Orlik – 2012” w Szalowej.

Początkowe dwa warianty projektów okazały się być nie do przyjęcia ze względu na różnicę wysokości terenu, niewłaściwe ustawienie płyty boiska oraz usytuowanie kompleksu na gazociągu i linii światłowodowej. Po rozważeniu dwóch budzących zastrzeżenia gminy propozycji, 12 lipca wójt podpisał umowę z wykonawcą wyłonionym 4 lipca w drodze przetargu na budowę popularnie zwanego ORLIKA. W poprawionej przez Radę Sołecką koncepcji pojawił się nawet specjalnie wydzielony pas na bieżnię lekkoatletyczną na całej długości boiska do piłki nożnej.

 

 

Zgodnie z umową prace powinny zostać ukończone w okresie 2 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt inwestycji wynosi ponad milion złotych. Część środków pieniężnych pokrywa Urząd Marszałkowski i budżet państwa, aczkolwiek 1/3  całości to pieniądze gminy Łużna.

„Jako Rada wypracowaliśmy własną, lepszą koncepcję. Wójt bez najmniejszych poprawek zaakceptował naszą wersję. Starania o kompleks rozpoczęliśmy 4 lata temu. Dość długi okres, gdyż pewne rzeczy zamykaliśmy etapowo, ale cieszymy się bardzo, że udało się w końcu doprowadzić to do finału. Czekamy już na pierwszy oficjalny mecz, który chcemy rozegrać w szerszym gronie, aby przyciągnąć mieszkańców i pokazać, że gmina się rozwija. Oczywiście nie myślimy poprzestać na ORLIKU. Jest już zaaplikowany kolejny wniosek na kontynuację centrum w Szalowej.” – mówi Stanisław Kaszyk, sołtys wsi Szalowa, a zarazem członek Zarządu Powiatu Gorlickiego.

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na uroczyste otwarcie pierwszego w gminie Łużna ORLIKA i już dzisiaj zapraszamy na obiecany przez władze lokalne mecz.

fot. Michał Niemaszyk