Zobacz również: Bobowa24.pl
17 lipca 2012 || Dorota Smaluch || W kategorii: Religia, Społeczeństwo
XXV Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu
XXV Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu

9 lipca blisko 40 osób z Łużnej wyjechało do Dębowca na XXV Jubileuszowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu pod opieką ks. Łukasza Kuliga. Hasłem tegorocznego spotkania było „Życie na celowniku”.

2500 ludzi zgromadziło się, aby przez 6 dni – od 9 do 14 lipca wielbić imię Pana. Program spotkania obejmował wiele konferencji zaproszonych gości: abp Celestino Miglorie, Johna Pridmore, ks. Grzegorza Syska MS, s. Anny Bałchan, ks. Piotra Pawlukiewicza, Darka Malejonka, Jacka Pulikowskiego, ks. Wojciecha Węgrzyniaka, Jacka Kurzępy, Jana Budziaszka. Wysłuchać także można było wielu koncertów: Anti Babylon System, Beaty Bednarz, Love Story, Maleo Reggae Rockers oraz En Geni. Ważną częścią programu były codzienne koncelebrowane Msze Święte oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty.
„Atmosfera w Dębowcu jest wspaniała. Jest czas na modlitwę i na zabawę . Najlepszy był koncert Maleo, który zapadnie długo w mojej pamięci. Szkoda tylko, że ten czas tak szybko minął .. żal było odjeżdżać.” – wypowiada się Ola Więcek z Łużnej.

„Świetna atmosfera, bardzo przyjaźnie nastawieni ludzie.” – mówi Beata Róż.

 

fot. Dorota Smaluch / Paulina Augustyn