Zobacz również: Bobowa24.pl
Kianto Velux okna Łużna
Gut Mostowy kandydat do sejmu
6 sierpnia 2012 || Paulina Augustyn || W kategorii: Sport
Piłka nożna – LKS Łużna vs GKS Glinik Gorlice
Piłka nożna – LKS Łużna vs GKS Glinik Gorlice

W niedziele 5 sierpnia na Stadionie sportowym w Łużnej rozegrany został mecz pomiędzy LKS Łużna a  GKS Glinik Gorlice.
W III rundzie Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice Łużna trafiła na Glinik Gorlice. Kibice naszego zespołu mieli w pamięci zacięty mecz sprzed dwóch lat, kiedy to w finale tych samych rozgrywek Glinik wygrał 1:0. Zawodnicy pałali więc chęcią rewanżu.

Łużna rozpoczęła mecz zbyt zachowawczo. Efektem tego był gol już w 5 minucie spotkania dla gorlickiego klubu. Autorem bramki został Tomasz Augustyn. Po tej sytuacji mecz się wyrównał. Goście nadal dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz Łużna umiejętnie broniła się i wyprowadzała coraz groźniejsze kontrataki.  Glinik w tej części gry dwukrotnie miał szanse na podwyższenie rezultatu, jednak na wysokości zadania stanął Jarosław Poręba. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak też było i tym razem. W 31 minucie Krystian Bystrowicz zdobył wyrównującą bramkę, wykorzystując niezdecydowanie obrońców Glinika. Do końca pierwszej części wynik już się nie zmienił.

W drugiej części gry Łużna ambitnie walczyła o korzystny rezultat. Glinik najgroźniejszy był po stałych fragmentach gry. Uderzenia Konrada Greli z rzutów wolnych okazały się na nasze szczęście minimalnie niecelne. Gospodarze także mieli swoje okazje, po których mogli zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Najpierw Paweł Rząca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był bliski ulokowania piłki w siatce. Chwilę później Krystian Bystrowicz przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną boiska, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Piłka zdołał obronić jednak Bartłomiej Krynicki. Kto wie jak zakończyłaby się ta akcja, gdyby nasz boczny pomocnik szukał podania do partnerów ustawionych w głębi pola. W końcówce po podaniu ze środkowej strefy boiska, Adam Nidecki wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Glinika, lecz jego strzał okazał się niecelny. Goście zaś zupełnie nie mieli pomysłu na rozegranie swych wielu akcji ofensywnych.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Zgodnie z przepisami o awansie do kolejnej rundy miały zdecydować rzuty karne. Po pięciu kolejkach żaden z zawodników nie pomylił się. Niestety, w szóstej kolejce Janusz Nidecki przestrzelił swoją próbę i to Glinik znalazł się w półfinale Pucharu Polski
na szczeblu PPN Gorlice.

LKS Łużna – GKS Glinik Gorlice 1:1 (1:1) k. 5:6

Bramka dla Łużnej: 31′ Krystian Bystrowicz

Żółte kartki: Paweł Rząca, Rafał Łażeński, Adrian Kuk, Krystian Bystrowicz

Łużna: Jarosław Poręba, Michał Ulaszek (75′ Bartłomiej Piecuch), Rafał Łażeński, Bogdan Pabis, Adrian Kuk, Marcin Zięba ( 55′ Wojciech Gucwa), Konrad Drożdż, Paweł Rząca, Krystian Bystrowicz (87′ Jakub Brach), Janusz Nidecki, Adam Nidecki

źródło: LKS Łużna