Zobacz również: Bobowa24.pl
Kianto Velux okna Łużna
Stanisław Kogut senator
17 sierpnia 2012 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Sport
Piłka nożna – LKS Łużna vs Ogień Sękowa
Piłka nożna – LKS Łużna vs Ogień Sękowa

W I kolejce rundy jesiennej nowego sezonu 2012/2013 na własnym stadionie podejmowaliśmy drużynę z Sękowej. Nasz rywal od kilku lat utrzymuje wysoki poziom, plasując się prawie zawsze w górnej części ligowej tabeli.

 Łużna rozpoczęła mecz dość nerwowo. Mnożyły się proste straty i niedokładne podania. Nie potrafiliśmy też przeprowadzić składnej akcji. Na nasze szczęście w pierwszej części gry pomogła nam drużyna gości. Najpierw po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Adama Nideckiego, piłkę do własnej bramki skierował środki obrońca  z Sękowej. Chwilę później wspomniany Adam Nidecki nie potrzebował już pomocy rywali. Wbiegł on w pole karne po podaniu z głębi pola i przerzucając futbolówkę nad bramkarzem podwyższył wynik meczu. Trzeci gol padł w doliczonym czasie gry. Niezdecydowanie obrońców i bramkarza Ognia, którzy nie zdołali wybić piłki z własnej piątki wykorzystał Jakub Brach i strzałem głową dopełnił formalności.

Od początku drugiej połowy Sękowa dożyła do strzelenia bramki, dającej cień nadziei na wywiezienie z Łużnej choćby punktu. Ta sztuka im się jednak nie udała.  Dwójka środkowych obrońców – Rafał Łażeński i Bogdan Pabis grała pewnie i zdecydowanie, a Adrian Kuk i Dawid Wąsik kilkakrotnie bardzo dobrze podłączali się do akcji ofensywnych. Efektem tego był gol na 4:0. Wojciech Gucwa otrzymał dokładną, prostopadłą piłkę, znalazł się oko w oko z bramkarzem gości, któremu nie dał na jakąkolwiek interwencję. Zawodników Ognia stać było jedynie na bramkę honorową ze stałego fragmentu gry. Autorem bramki został wyróżniający się Roman Korba. Do końca meczu wynik się nie zmienił i trzy punkty pozostały w Łużnej.

Nasza drużyna pozytywnie rozpoczęła trudno zapowiadający się początek sezonu. Już w najbliższą niedzielę czeka nas wyjazdowy mecz z Królovią. Początek spotkania tradycyjnie w Królowej Górnej o 11:30.

Bramki dla Łużnej: Bramka samobójcza, Adam Nidecki, Jakub Brach, Wojciech Gucwa

Żółte kartki: Jakub Brach, Rafał Łażeński

Łużna: Jarosław Poręba, Dawid Wąsik, Rafał Łażeński, Bogdan Pabis, Adrian Kuk, Marcin Zięba ( 55′ Dawid Gębarowski), Wojciech Gucwa, Paweł Rząca, Krystian Bystrowicz, Jakub Brach, Adam Nidecki

źródło LKS Łużna