Zobacz również: Bobowa24.pl
14 sierpnia 2012 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kolej, Powiat
Trwają prace przy torowisku w Szalowej
Trwają prace przy torowisku w Szalowej

Przez ostatnie kilka dni mogliśmy obserwować remont przy torowisku w Szalowej, będącym częścią linii kolejowej nr. 108 łączącą Stróże z Krościenkiem (Granicą Państwa).


Prace są na ukończeniu – mówi Jerzy Soczek właściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych MULTIKOP będącego wykonawcą robót. – Podczas wyciągania korytek odwadniających, część zbocza zsunęła się wraz z fragmentem drogi gminnej. Uszkodzony fragment nawierzchni oczywiście naprawimy, a mieszkańców przepraszamy za chwilowe niedogodności z tym związane.

Zakresem prac było objęte udrożnienie a także wymiana uszkodzonych korytek odwadniających tor na odcinku ok. 300metrów, od przejazdu kolejowego (Bieśnik-Szalowa) aż do mostu na rzece „Szalówka”. Dodatkowo wykoszono i oczyszczono brzegi obok torowiska dzięki czemu poprawiła się widoczność na przejeździe kolejowym.

Linię utrzymujemy w dopuszczalnych parametrach ze względu na przewozy towarowe do rafinerii w Jaśle czy też transporty wyjeżdżające z i do fabryki maszyn GLINIK – mówi Stanisław Szopa zastępca naczelnika sekcji PLK Stróże ds. drogowych.

Jako redakcja mamy nadzieje, iż prace prowadzone dzisiaj przy torowisku pozwolą w przyszłości na reaktywacje pociągów pasażerskich, zwłaszcza komunikacji dalekobieżnej w stronę Bieszczad. Aby zapoznać się ze staraniami mieszkańców o reaktywacje pociągów Gorlice-Kraków a także pośpiesznego do Zagórza zapraszamy do fanpagu Reaktywacja pociągów Gorlice – Kraków