Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
8 grudnia 2012 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Pożar, Wypadki
Groźny pożar w Mszance (AKTUALIZACJA)
Groźny pożar w Mszance (AKTUALIZACJA)

Dzisiaj (tj. 8 grudnia) około godziny 12.20 wybuchł pożar zabudowań gospodarczych w Mszance. Unoszący się dym było widać z odległości kilku kilometrów.

Wg relacji świadków przyczyną pożaru były prace gospodarcze wykonywane bezpośrednio przez poszkodowanego. W akcji ratowniczej brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Łużna a także okolic oraz JRG z PSP w Gorlicach. Warto podkreślić pomoc sąsiadów którzy na równi ze strażakami uczestniczyli w gaszeniu pożaru.  Na miejscu wykonywane są jeszcze czynności porządkowe oraz dogaszanie.  Większości zabudowania niestety nie udało się uratować, wewnątrz znajdowały się m.in.  zbiory rolne oraz maszyny. Starty oraz oficjalna przyczyna pożaru nie są jeszcze znane.

Aktualizacja 9 grudnia 2012, godz. 12.40

O kilka słów poprosiliśmy strażaków którzy przy pożarze pracowali aż 9 godzin.
Budynek gospodarczy uległ prawie całkowitemu zniszczeniu – mówi dyżurny PSP w Gorlicach.  Spaliły się m.in. cztery przyczepy rolnicze, urządzenie do czyszczenia zboża, frezarka do drewna, cyrkularka i wiertarka, 20 ton pszenicy, 6 ton jęczmienia, 10 ton owsa, drewno opałowe i konstrukcyjne. Straty zostały oszacowane wstępnie na 100 tys. złotych, w tym 50 tys. złotych w budynkach. Uratowano mienie o wartości 300 tys. złotych – dom, budynek z trzodą chlewną, belarkę do siana oraz samochód dostawczy. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej – dodaje strażak.