Zobacz również: Bobowa24.pl
Kianto Velux okna Łużna
Internet Światłowodowy Łużna, Szalowa, Wola Łużańska
1 września 2013 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Edukacja, Sport
Piłkarskie sukcesy uczniów naszej gminy!
Piłkarskie sukcesy uczniów naszej gminy!

Wspaniały sukces odnieśli młodzi piłkarze z Szalowej zajmując II miejsce w finale premierowej edycji projektu „Wakacje z piłką nożną” województwa małopolskiego, którego realizatorem było Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Uroczystego otwarcia zawodów finałowych w Swoszowicach dokonali Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego i Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.W sobotę na stadionie Krakusa rywalizowało 10 zespołów: Akademia Piłkarska Gołcza, LKS Lotnik Kryspinów, LZS Olesno, Tuchovia Tuchów, Szalowa 2000, LKS Krokus Przyszowa, Zatorzanka Zator, Przemsza Klucze i Krakus Swoszowice.

W Wielkim Finale Wojewódzkim kibicowali m.in.: marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, minister pracy i polityki socjalnej  Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł na Sejm RP Jagna Marczułajtis-Walczak.

W całym projekcie ,,Wakacje z piłką nożną” wzięło udział około 5 000 uczestników, którzy rozegrali prawie 1 000 spotkań w ramach 108 turniejów na 100 boiskach, wykorzystując m.in. popularne Orliki.

Drużyna z Szalowej do turnieju finałowego awansowała po zwycięstwach w eliminacjach rozegranych w Szalowej i Szymbarku oraz zajęciu II miejsca w eliminacjach subregionalnych w Ropie. Sukces jest tym cenniejszy, że w finale był to jedyna drużyna szkolna. Pozostałe reprezentacje to drużyny klubowe występujące na co dzień w ligach okręgowych. Na szczególną uwagę zasługuje mecz półfinałowy, w którym chłopcy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i pokonali zdecydowanie wyżej notowany zespół z Olesna 3:1. W finale nieznacznie ustąpili drużynie Strzelec Budzów przegrywając wynikiem 0:1.

_s0_zmniejszacz_pl_DSC_4094_zmniejszacz-pl_246237(1)

 

Zespół z Szalowej w turnieju finałowym wystąpił w składzie: B.Skórski, A.Ptaszek, M.Ciwiński, M.Grzesiak, A.Rząca, M. Pater (wszyscy 2000r.), P. Barczyk (2001r.), W.Martuszewski oraz K. Wojtas (2002r.).  W turnieju finałowym drużynie z Szalowej dzielnie kibicował wójt gminy Łużna Kazimierz Krok.

źródło: ZS Szalowa
fot. Zs Szalowa / malopolskie.pl