Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
9 października 2013 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja
Pijany kierowca z Łużnej uciekał przed policją
Pijany kierowca z Łużnej uciekał przed policją

Wracająca po służbie do domu policjantka z Biecza podjęła skuteczną interwencję wobec kierowcy, którego styl jazdy wskazywał na stan nietrzeźwości. Kiedy przedstawiła się mu, ten zamknął się w samochodzie i zaczął uciekać.

Wczoraj, policjantka pełniąca służbę w Komisariacie Policji w Bieczu, jak co dzień wracała ze służby do domu – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. W miejscowości Zagórzany zauważyła jadące przed nią trzy pojazdy, które wykonywały gwałtowne manewry – przyspieszały, a następnie gwałtownie hamowały. Okazało się, że manewry te spowodowane są przez jadącego w pierwszej kolejności kierowcę Nissana. W pewnym momencie pojazdy zatrzymały się, a pomiędzy kierowcami doszło do słownej utarczki. Wówczas policjantka podjęła interwencję.

Kiedy przedstawiła się kierującemu Nissanem, ten zamknął się w samochodzie odmawiając okazania dokumentów. Widząc, że policjantka dzwoni po pomoc swoich kolegów, mężczyzna ruszył i zaczął uciekać. Nieustępliwa policjantka ruszyła za nim i ścigała go aż do miejscowości Moszczenica, gdzie mężczyzna zjechał na jedną z posesji, porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został jednak dogoniony przez policjantkę i obezwładniony.

Przybyły na miejsce patrol przejął mężczyznę i poddał go badaniu trzeźwości. Okazało się, że w organizmie mieszkańca Łużnej znajduje się 1,95 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełniony czyn grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania. Odpowie również za szereg wykroczeń, których dopuścił się na drodze – kończy rzecznik.

źródło: KPP w Gorlicach

fot. ilustracyjne (archiwum portalu)