Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Światłowód Orange Gmina Łużna
30 grudnia 2013 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Policja, Powiat
Policja: Mieliśmy bardzo bezpieczne święta
Policja: Mieliśmy bardzo bezpieczne święta

Co prawda okres urlopowo-świąteczny jeszcze się nie zakończył, jednak już dzisiaj Policja podsumowuje czas Bożego Narodzenia. W okresie świątecznym wzmożone patrole zarówno policjantów patrolowo-interwencyjnych, jak i policjantów ruchu drogowego strzegły porządku oraz bezpieczeństwa na drogach.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu gorlickiego czuwało kilkadziesiąt patroli o każdej porze dnia.

„Podczas Świąt nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń kryminalnych, które negatywnie wpłynęłyby na poziom bezpieczeństwa mieszkańców oraz gości odwiedzających w tym czasie powiat gorlicki – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. Również na gorlickich drogach było bezpiecznie. Odnotowaliśmy jedynie dwie kolizje drogowe, policjanci zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

Jedna z kolizji miała miejsce w Szymbarku, gdzie kierowca Volkswagena nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku wpadł w poślizg zjeżdżając do rowu. Ukarany został mandatem karnym. Druga kolizja miała miejsce w Banicy, gdzie kierujący czterokołowcem  stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymali gorliccy policjanci w Sękowej w drugi dzień Świąt, 15 minut po północy. Mieszkaniec  Siar kierował samochodem Renault mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem – kończy policjant.