Zobacz również: Bobowa24.pl
Kianto Velux okna Łużna
Internet Światłowodowy Łużna, Szalowa, Wola Łużańska
28 kwietnia 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Szalowa, Wiara
Wzruszający Apel ku czci św. Jana Pawła II w szalowskim kościele
Wzruszający Apel ku czci św. Jana Pawła II w szalowskim kościele

Pełen wspomnień apel modlitewny ku czci świętego już Papieża Polaka – Karola Wojtyły zorganizowała w minioną sobotę młodzież KSM z parafii pw. Michała Archanioła na czele z ks. katechetę Piotrem Barczykiem. Do świątyni przybyło bardzo wielu wiernych tych starczych jak i najmłodszych.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20. Zebrani w kościele wierni nie tylko odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia ale również odśpiewali na zakończenie Apel Jasnogórski. W miedzy czasie młodzież śpiewała pieśni związane Janem Pawłem II jak również prezentowała na rzutniku fragmenty pielgrzymek jak i homilii ukochanego przez wszystkich papieża Polaka.

– Młodzież poprzez apel chciała wspomnieć Ojca Świętego – mówi ks. Piotr Barczyk katecheta w Szalowej, opiekun KSM. Nie każdy miał możliwość wyjechać na kanonizacje. My zostaliśmy tutaj by przeżywać te uroczystości w łączności z Watykanem oraz tymi, którzy byli w Rzymie. Była to także łączność z całym Kościołem Powszechnym, który niezmiernie się cieszył z tego że mamy Papieża Polaka w niebie i możemy się już do niego zwracać ze swoimi prośbami, potrzebami. Chcieliśmy wspomnieć jego życie, to co mówił do dzieci, do starszych, do chorych. To wszystko zostało podczas apelu przedstawione.

W oczach wielu zebranych zakręciła się łezka słuchając wspomnieć o św. Janie Pawle II, co potwierdza że tego typu inicjatywy są niezwykle potrzebne.

fot. Michał Niemaszyk