Zobacz również: Bobowa24.pl
23 maja 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Religia, Społeczeństwo, Szalowa
O łaski Matki Bożej Fatimskiej
O łaski Matki Bożej Fatimskiej

Późnym wieczorem 13 maja w parafii pw. Michała Archanioła w Szalowej odbyło się nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwa Fatimskie będą miały swą kontynuacje każdego 13-tego dnia miesiąca aż do 13 października, bowiem w tym okresie miały miejsce objawienia dzieciom w Fatimie.

– Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej, szczególnie przyjęło się i wrosło w nasz Polski klimat – mówi ks. Mieczysław Górski, proboszcz Szalowej. Odbywać się będą trzynastego każdego miesiąca od maja do października. Nabożeństwa te mają szczególną nie tylko wymowę, urok, ale też znaczenie bowiem można wiele wyprosić sobie u Matki Bożej Fatimskiej. Dla nas 13 maja był dniem szczególnym, gdyż wypadało dokładnie tydzień po peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. Z tego też powodu było takim nabożeństwem dziękczynnym też i Matce Najświętszej za ten szczególny czas przybycia do naszej parafii Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i tego szczególnego orędownika Matki Bożej Fatimskiej św. Jana Pawła II. Niesprzyjające warunki atmosferyczne tego dnia chciały nam trochę przeszkodzić w tym by procesja się odbyła, ale i tak się udało. Figura Matki Bożej Fatimskiej niesiona była przez pięć grup, najpierw grupa mężczyzn z Bieśnika następnie grupa kobiet z Szalowej, kolejno grupa młodzieży męskiej żeńskiej i na końcu strażaków. Chcielibyśmy takimi stanami, grupami, rejonami każdego trzynastego miesiąca Matkę Bożą wokół naszego kościoła w uroczystej procesji nieść odmawiając cząstkę różańca świętego. To właśnie w okresie od trzynastego maja do trzynastego października Matka Boża objawiała się właśnie tym malutkim dzieciom w Fatimie, Łucji oraz dziś już błogosławionym Franciszkowi i Hiacyncie – kończy proboszcz.

fot. Michał Niemaszyk / Mateusz Książkiewicz