Zobacz również: Bobowa24.pl
11 maja 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Szalowa, Wiara
Obraz Miłosierdzia Jezusa w naszej Gminie – Szalowa i Bieśnik
Obraz Miłosierdzia Jezusa w naszej Gminie – Szalowa i Bieśnik

W miniony wtorek (6 maja br.) tuż przed godziną 17 rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Jezu Ufam Tobie w parafii pw. Michała Archanioła w Szalowej. Nim jednak obraz z Bystrej dotarł do miejsca docelowego krótki przystanek zorganizowano dla wspólnoty kaplicy w Bieśniku. Samochód kaplicę konwojowały trzy samochody strażackie – OSP Bieśnik, OSP Szalowa oraz OSP Bystra.

Cudowny obraz Miłosierdzia Bożego oraz relikwie św. Jana Pawła II oraz Siostry Faustyny na placu przy szalowskiej świątyni powitało setki wiernych na czele z biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej Janem Piotrowskim oraz proboszczem Szalowej – Mieczysławem Górskim. Wśród delegacji niosących relikwie byli nauczyciele, szafarze Komunii Świętej oraz członkowie stowarzyszeń. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w Mszy Świętej rozpoczynającej nawiedzenie radio RDN zorganizowało transmisje na żywo. Na uroczystość powitania obrazu w Szalowej przybyli księża z dekanatu łużniańskiego, włączając się do koncelebry Mszy Świętej. Po jej zakończeniu parafianie mogli ucałować relikwie oraz pomodlić się przed obrazem. W czasie nawiedzenia zorganizowano 24 godzinne czuwanie oraz liczne nabożeństwa prowadzone przez różne grupy reprezentujące poszczególne formacje działające przy szalowskiej parafii. O północy z 6 na 7 maja zorganizowano pasterkę z udziałem księży oraz sióstr zakonnych pochodzących z parafii.

 – To moja trzecia wizyta w Szalowej – mówi ksiądz bp Jan Piotrowski. Już kiedyś jako diakon byłem z ks. profesorem Władysławem Szczebakiem w ramach Historii Sztuki oglądaliśmy zabytki Diecezji Tarnowskiej, a było to 34 lata temu. Inna wizyta to była mojego kolegi kursowego ks. prałata Jana Zająca dziś proboszcza w Ciężkowicach, a dzisiaj trzecia. Dlatego też z taką radością przyjechałem tym bardziej, że sam kościół jak i jego historia jest bardzo inspirująca, nawet do przygotowania Słowa Bożego. Święty Michał Archanioł, św. Jan Kanty, który jest mi bardzo bliski ponieważ był to patron mojego tatusia. Bardzo mi się podoba jego życiowe wezwanie: Odnowić wszystko w Chrystusie. Kiedy przeżywamy peregrynacje rzeczywiście odnawiamy siebie, w Chrystusie zaczynamy od tego źródła miłości jaką jest Boże Miłosierdzie. A parafia do tego co przezywa odpowiednio się przygotowała: rekolekcje jak i święta, wypada mi więc życzyć parafianom jak i pracującym tutaj duszpasterzom życzyć duchowego wzrostu, bo tam gdzie się łączą ludzkie talenty i geniusz Bożego działania tam rodzą się wielkie i piękne dzieła.

Poniżej galeria zdjęć z pierwszego dnia peregrynacji oraz pasterki, już niebawem w dużym kadrze znajdą Państwo zdjęcia z zakończenia nawiedzenia. Serdecznie zapraszamy.

Fot. Mateusz Książkiewicz / Michał Niemaszyk