Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
20 czerwca 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Polityka
Ile mają radni? Oświadczenia majątkowe cz.1 (SPROSTOWANIE)
Ile mają radni? Oświadczenia majątkowe cz.1 (SPROSTOWANIE)

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z dokonaną przez nas analizą dotyczącą oświadczeń majątkowych radnych Gminy Łużna za rok 2013 oraz 2012. W przejrzystej tabelce możecie Państwo odczytać ile dany rajca ma oszczędności, ile wynosi jego roczny dochód oraz czy posiada zadłużenie.

Już w maju w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Gminy Łużna, można było znaleźć oświadczenia majątkowe radnych gminy Łużna, postanowiliśmy się im przyjrzeć by przedstawić Państwu wnioski. Analizę podzielimy na kilka części aby było łatwiej i przystępniej.

W dzisiejszym artykule skupimy się na dochodach, zobowiązaniach oraz oszczędnościach. Tabelka może nie do końca odzwierciedlać stan faktyczny bowiem sami radni potrafią pomylić liczby przy kwotach faktycznego zadłużenia. Oświadczenia wypełnione są też w większości ręcznie stąd zdarzają się przysłowiowi „lekarze”.

Liderem kolumny „oszczędności 2013 roku” niewątpliwie jest Janik Rafał z kwotą 76905,26zł. Drugie miejsce zajmuje Kosiński Grzegorz z kwotą 37035,84zł, natomiast trzecie Biskup Włodzimierz 13400zł. Niewiele mniej od radnego Biskupa wykazuje Ziobrowski Stanisław – 12 700zł.

Pośród części dochodowej, najwięcej wykazuje Grzegorz Kosiński zatrudniony jako nauczyciel w Zespole Szkół w Łużnej jest to kwota 77033,68zł.

Porównując jednak oświadczenia majątkowe radnych województwa, posłów czy senatorów względem niniejszych można wywnioskować, że naszym gminnym radnym żyje się raczej biednie. Ich dieta za piastowanie funkcji publicznej wynosi od ok. 6000 do 8000zł. Lepiej wygląda sytuacja w przypadku kiedy jest się jednocześnie radym i sołtysem wtedy można liczyć na kilkanaście tysięcy rocznie dodatkowo.

W tabeli zabrakło pozycji dotyczącej Marii Myśliwiec oraz wójta Kazimierza Kroka czego powodem jest to, że ich oświadczenia poddawane są analizie wojewody małopolskiego, po której zakończeniu dopiero publikowane w BIPie.

Już niebawem zapraszamy na część drugą analizy, w której zajmiemy się pojazdami, gospodarstwami, nieruchomościami radnych oraz posiadanymi przez nich akcjami. Wszystkich zachęcamy do dokładnego zapoznania się z Oświadczeniami dostępnymi pod tym linkiem kliknij TUTAJ.

AKTUALIZACJA
Przy pozycji Rafała Janika omyłkowo nie doliczyliśmy jednej z kredytowych pozycji wobec tego publikujemy poprawioną tabelkę. Dziękujemy radnemu za czujność.

SPROSTOWANIE
Zgodnie z prośbą radnego Józefa Bogusza, informujemy że jego miesięczna emerytura netto wynosi 4258,41 złotych miesięcznie. Wszystkie kwoty dochodów podanych w tabeli oraz niniejszym artykule są kwotami brutto.

Tabelę można też odczytać w formacie PDF.

oswiadczenia_Luzna_radni_cz1_pop