Zobacz również: Bobowa24.pl
Kianto Velux okna Łużna
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro
22 czerwca 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Święta, Szalowa
Niezliczone ilości wiernych podczas Bożego Ciała w Szalowej
Niezliczone ilości wiernych podczas Bożego Ciała w Szalowej

W ubiegły czwartek ulicami Szalowej przeszła procesja z okazji święta Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, potocznie nazywanym Bożym Ciałem. Niezliczona ilość dziewczynek sypiących płatki kwiatów spowodowała, że szary asfalt zmienił się w kolorowy dywan.

– Uroczystości w Szalowej odbywały się w tym roku o godzinie 9.30 – mówi ks. Mieczysław Górski proboszcz parafii Szalowa. Na uroczystej Eucharystii zgromadzili się bardzo licznie wierni, by po Mszy Świętej wyruszyć procesją główną ulicą naszej parafii, naszej wioski. Niesamowita i niezliczona ilość wiernych podążająca wraz z Chrystusem Eucharystycznym, wypraszająca łaski dla siebie i dla swojej parafii, a przede wszystkim wyznająca w ten sposób swoją wiarę, wiarę w Jezusa Chrystusa. Przepiękne cztery ołtarze jeden z nich przygotowany przez mieszkańców Bieśnika, drugi ołtarz zbudowany przez rodziców dzieci klasy pierwszej, które w przyszłym roku będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii Świętej. Trzeci ołtarz wykonali rodzice i młodzież klas II gimnazjum, która także będzie przygotowywać się w przyszłym roku do sakramentu Bierzmowania. Czwarty ostatni przy domu ludowym przygotowany przez wszystkich, którzy się tam spotykają, a więc począwszy od strażaków przez koło gospodyń wiejskich, aż do członków teatru. Dzięki ołtarzowi polowemu przygotowanemu przez Akcje Katolicką oraz Stowarzyszenie Młodzieży, wszyscy mogliśmy się pomieścić. Powiem szczerze, że byłem bardzo zbudowany uczestnictwem wszystkich parafian, bo tak patrząc to w domach pozostali tylko Ci, którym trudno było uczestniczyć w procesji, albo ze względu na swoje obowiązki. Przepięknie także grała orkiestra, która prowadziła procesję w pięknych mundurach. Ma to niesamowity wydźwięk, bo niestety takie szczęście jak my mamy to wiele parafii nie ma. Tradycja orkiestry, czy chóru na procesji Bożego Ciała to naprawdę jest sprawa bardzo ważna, znacznie podnosząca rangę wydarzenia.

W procesji wzięli udział także inni księża pracujący oraz mieszający w parafii: ks. Stanisław Tobiasz, ks. Michał Dziedzic oraz ks. Piotr Barczyk. Oprócz ministrantów, dziewczęcej służby maryjnej, orkiestry niesione były także feretrony oraz sztandary. Obecne były także poczty sztandarowe OSP Szalowa, OSP Bieśnika oraz delegacja młodzieży Zespołu Szkół w Szalowej.

Trasa przemarszu obejmowała od kościoła, aż do stawu dworskiego. Mieszkańcy wsi, nie zapomnieli o udekorowaniu krzyży oraz kapliczek znajdujących się przy drodze. Z kaplicy przy stawie została wyniesiona figura św. Jana Nepomucena. Nad bezpieczeństwem wiernych czuwali druhowie miejscowej jednostki OSP.

Już niebawem filmowa relacja tego dnia. Zapraszamy do śledzenia naszego portalu.

fot. Michał Niemaszyk / Mateusz Książkiewicz