fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
2 września 2014 || Tomasz Rząca || W kategorii: Sport, Łużna
LKS Łużna pokonała na wyjeździe „Ogień” Sękowa

W niedzielne popołudnie (31.08.br) na stadionie sportowym w Sękowej odbyło się spotkanie piłkarskie czwartej kolejki gorlicko-nowosądeckiej klasy „A”. Nasz zespół podejmowała słabo spisująca się w tym sezonie ekipa Ognia Sękowej.

Już od pierwszych minut piłkarze LKS Łużna pokazali, że są dzisiaj w znacznie lepszej dyspozycji od przeciwnika.  W 15 minucie po dobrej akcji duetu napastników Rząca-Marynowski, ten drugi strzelił piłkę z 15 metrów do siatki gospodarzy. Niestety sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej naszego snajpera i bramka nie została uznana. Ta sama para kilka minut później stworzyła kolejną groźną sytuacje. Paweł Rząca delikatnie podciął piłkę nad obrońcami Sękowej, pierwszy do niej dopadł Marcin Marynowski i uderzył bez przyjęcia z powietrza, jednak jego strzał minimalnie chybił. Jak to mówią do trzech razy sztuka, w 30 minucie po dośrodkowaniu Grzegorza Kosińskiego spod linii końcowej Marcin oddaje świetny techniczny strzał z wewnętrznej części stopy nie dając bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron gracze z Łużnej poszli za ciosem, co zaowocowało szybką bramką. Bowiem w 46 minucie po podaniu Marcina Marynowskiego na lewą stronę, Jacek Rura wkręca obrońcę gospodarzy w ziemię i dośrodkowuje piłkę w pole karne, gdzie defensor Ognia niefortunnie pakuje ją do własnej bramki.  Po tej akcji inicjatywę na boisku przejął goniący wynik zespół z Sękowej. Próbował on za wszelką cenę zdobyć bramkę, lecz nie potrafił stworzyć większego zagrożenia a to dzięki świetnie grającej w tym dniu obronie Łużnej jak i pewnej postawie Damiana Janiszewskiego.

W międzyczasie piłkarze z Łużnej prowadzili groźne kontrataki, które mogły zakończyć się bramkowo ale uniemożliwił to dobrze grający bramkarz LKS Ogień Sękowa. Wart odnotowania jest bardzo udany debiut w naszym zespole Daniela Petryli, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy LKS Grybovii Grybów.

Wynik spotkania do końca nie uległ zmianie i wyniósł 2:0. LKS Łużna po trzech kolejkach zgromadził 6 punktów i zajmuje 4 miejsce w tabeli, a w najbliższej będzie gościł na własnym stadionie drużynę LKS Zagórzany. Rywalizacja ta odbędzie się 7 września (niedziela) o godzinie 17:00.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!