Zobacz również: Bobowa24.pl
15 grudnia 2014 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Bieśnik, Edukacja
Bieśnik ma sporą gromadę pierwszaków i przedszkolaków!
Bieśnik ma sporą gromadę pierwszaków i przedszkolaków!

Niecały miesiąc temu w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Bieśniku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz przedszkolaków. Przyjęta do społeczności szkolnej grupa liczyła piętnaścioro dzieci.

Uroczystość pasowania na ucznia odbyła się w jednej z sal szkoły. Ubranym na galowo uczniom oraz przedszkolakom towarzyszyli rodzice, jak również koledzy z innych klas. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem części artystycznej, po której to dyrektorka szkoły Anna Kapałka symbolicznym ołówkiem pasowała każdego z uczniów. Dzieci, które przystąpiły do ślubowania otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki. Na koniec, wszystkich milusińskich czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

– Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Bieśniku jednogłośnie twierdzą, że „szkoła to ich drugi dom” – mówi Justyna Książkiewicz-Szura, nauczycielka z Bieśnika. Panuje tu bowiem rodzinna atmosfera, nikt nie jest anonimowy a dobro dzieci postawiono na najwyższym miejscu. Odpowiednio wykwalifikowana, młoda kadra pedagogiczna zapewnia wysoki poziom nauczania. Nauczyciele wspomagają uczniów w rozwoju, pomagają przezwyciężać problemy dorastania. Szkoła realizuje szeroko pojętą indywidualizację w procesie nauczania. Zarówno uczniowie zdolni jak i mający problemy w nauce otrzymują odpowiednie wsparcie. Placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Sale lekcyjne są nowocześnie wyposażone a dyrektor wraz z kadrą pedagogiczną pozyskuje liczne środki z funduszy Unii Europejskiej. Działa również Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Bieśniku, które z sukcesami wspomaga rozwój placówki. Faktem godnym podkreślenia jest to, iż szkoła uzyskała bardzo wysokie wyniki na skutek ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

O oddziale przedszkolnym opowiada Ewa Sorota: Do naszego oddziału uczęszczają dzieci 3, 4, 5-letnie. Większość z nich pierwszy raz miała możliwość zaprezentować się przed tak dużą publicznością. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze i prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Za piękny występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Każdy z przedszkolaków otrzymał prezent od szkoły i rodziców. Na pewno jeszcze nie raz nasze przedszkolaki zaprezentują co potrafią.

Wychowawczynią przedszkolaków jest Beata Bolek, natomiast klas pierwszych Ewa Sorota. Warto zauważyć, że wzrost ilości dzieci to efekt pracy nauczycieli oraz dyrekcji placówki, którzy dbają o poziom nauczania jak i wychowania podopiecznych. Dzięki bogatemu i nowoczesnemu wyposażeniu sal lekcyjnych uczniowie mają zapewnione odpowiednie warunki nauki. Oba te czynniki wpływają niewątpliwie na decyzję rodziców o wyborze szkoły czy przedszkola w Bieśniku.

źródło: Kronika Szkoły w Bieśniku / własne
fot. Mateusz Książkiewicz