Zobacz również: Bobowa24.pl
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro
16 marca 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Edukacja, Powiat, Społeczeństwo
W najbliższy poniedziałek Targi Szkół Ponadgimnazjalnych!
W najbliższy poniedziałek Targi Szkół Ponadgimnazjalnych!

Już za niecały tydzień, w poniedziałek 23 marca 2015 roku w godz. od 8:30 do 13:00 na gorlickiej hali sportowej OSiR przy ulicy Sportowej 9 odbędzie się kolejna edycja „Giełdy Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego”. Skierowana jest ona do gimnazjalistów, którzy od września kontynuować będą dalszą naukę w szkołach średnich.

„Giełda Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego” odbędzie się po raz szósty. W ciągu kilku godzin gimnazjaliści, ich rodzice i nauczyciele będą mogli zapoznać się z kompleksową prezentacją oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego na nowy rok szkolny 2015/2016

– Giełda umożliwia zaprezentowanie w jednym miejscu, w sposób ciekawy, atrakcyjny i bezpośredni propozycji poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych, które co roku przygotowują bardzo ciekawe prezentacje na tą okoliczność – mówi starosta Karol Górski. To znaczne ułatwienie dla gimnazjalistów, które ma im pomóc we właściwym wyborze kierunku dalszego kształcenia. W czasie trwania giełdy uczniowie oraz dyrektorzy i nauczyciele odpowiadają na pytania gimnazjalistów, wyjaśniają wątpliwości, przekazują ulotki informacyjne oraz w sposób praktyczny pokazują czego w danej szkole można się nauczyć – od gotowania i pieczenia poczynając, przez strzyżenia włosów, naprawy silników samochodowych, a na naukowych doświadczeniach chemicznych czy fizycznych kończąc. Z całą pewnością i w tym roku stoiska poszczególnych szkół oraz obsługujący je uczniowie będą prezentować się niezwykle atrakcyjnie wizualnie, służąc równocześnie rzetelną widzą na temat danej szkoły. Szkoły ponadgimnazjalne pochwalą się także swoimi dotychczasowymi osiągnięciami edukacyjnymi i wychowawczymi.

Należy podkreślić, że w czasie trwania giełdy obiekty poszczególnych szkół będą otwarte i dostępne dla uczniów klas 3 gimnazjów, aby młodzież mogła zobaczyć na własne oczy szkolną bazę, wyposażenie i warunki do nauki.

Zapraszamy wszystkie osoby stojące przed wyborem kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej do odwiedzenia „Giełdy Zawodów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego”.

źródło SP
fot. archiwalne

mimg_1001