Zobacz również: Bobowa24.pl
17 czerwca 2015 || Daniel Malski || W kategorii: Inwestycje, Region, Zdrowie
Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne w Stróżach już otwarte!
Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne w Stróżach już otwarte!

Od maja na terenie Stróż działa Ośrodek Sportowo-Rehabilitacyjny dla osób chorych na stwardnienie rozsiane zwane od łacińskiej nazwy SM. Jest to ważna inwestycja, gdyż SM diagnozuje się u coraz większej liczby młodych ludzi. Warto podkreślić, że to jedyna taka placówka w Małopolsce!

W Polsce SM dotyka coraz większe rzesze młodych ludzi. Choroba ta atakuje układ nerwowy, jest postępująca i sieje spustoszenie w organizmie człowieka. Charakterystyczne dla niej są rzuty, które by nieprzewidywalne i często niosą za sobą poważne następstwa. Chorzy na tą poważną dolegliwość potrzebują ciągłej i intensywnej rehabilitacji, dlatego z myślą o nich powstał Ośrodek Sportowo-Rehabilitacyjny im. Trójcy Przenajświętszej oraz św. Jana Pawła II.

O potrzebie wybudowania tego ośrodka świadczy fakt, że jest to trzecia tego typu instytucja w Polsce, a pierwsza w naszym regonie. Mimo tego, że jednostka ta dopiero co została otwarta to już ustawiła się długa kolejka pacjentów.

„Jest to kolejny ośrodek, bo wszyscy powinni wiedzieć, że w Polsce młodych, bardzo młodych ludzi chorych na stwardnienie rozsiane jest około 40 tysięcy. Są to ludzie w przedziale 20-40 lat. W Polsce były dotychczas tylko dwa takie ośrodki. Jeden w Mławie – gdzie wybudował go śp. Jacek Kuroń i drugi we Wągrowcu. A jeżeli chodzi o południe Polski to ten jest pierwszy.” – mówi naszemu portalowi senator RP Stanisław Kogut.

Więcej w materiale filmowym. Zapraszamy