Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
7 czerwca 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Sport, Łużna
Hokejowy wynik w Smerekowcu
Hokejowy wynik w Smerekowcu

W czwartek w ramach XXIV kolejki gorlicko-nowosądeckiej klasy A, Voyager Łużna udał się na wyjazdowy mecz do odległego Smerekowca. Torcida w tym sezonie zdobyła zaledwie 7 punktów, na co złożyło się dwa zwycięstwa na własnym terenie z Królovią i Naftą Kryg oraz remis w inaugurującym sezon meczu z Moszczanką Moszczenicą.

Pierwsza połowa przebiegła zgodnie z planem. Łużną na prowadzenie wyprowadził Jacek Rura, który po zamieszaniu w polu karnym oddał strzał z okolic 11 metra i mimo interwencji jednego z obrońców Torcidy piłka znalazła się w siatce. Na 2:0 podwyższył Krystian Bystrowicz, którego uderzenie ze znacznej odległości  wprowadziło piłkę w okienko bramki Smerekowca. Chwilę później wynik podniósł Piotr Marynowski. Nasz zawodnik wykonywał rzut wolny i posłał piłkę mocno przy prawym słupku, czym zupełnie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Tuż przed przerwą Torcida zdobyła bramkę po małym prezencie naszej drużyny. Jak się później okazało, nie był to ostatni prezent Łużnej w tym meczu. Do przerwy Voyager prowadził z Torcidą 3:1.

Początek drugiej połowy to totalna dominacja Łużnej. Nasza drużyna za sprawą Tomasza Marynowskiego i Krystiana Bystrowicza prowadziła już 5:1. Wtedy to szansę na grę dostali rezerwowi, a boisko opuścili Piotr Marynowski i Jacek Rura. Jednak to, co działo się od 60 minuty, trudno jest opisać. Łużna nadal strzelała gole, jednak Torcida praktycznie każde zagrożenie pod naszą bramką zamieniała na gol. Należy przyznać, że większość tych bramek to efekt olbrzymich błędów w obronie naszej drużyny. Na całe szczęście Voyager Łużna strzelił w całym meczu o jednego gola więcej. Do siatki Torcidy trafiali Damian Bożek, Rafał Łażeński z rzutu karnego oraz Karol Poręba. Szczególnie cieszył gol naszego młodego juniora, dla którego był to pierwszy gol w drużynie seniorów.

Nawet najstarsi kibice nie pamiętają meczu, w którym padł wynik 7:8. Taki rezultat trudno uzyskać nawet w lidze hokejowej. Do końca sezonu naszej drużynie pozostały trzy mecze. W niedzielę spotkamy się na własnym boisku z Naftą Kryg, a w dwóch ostatnich kolejkach czekają nas dwa wyjazdowe spotkania z Moszczanką Moszczenica i Uściem Gorlickim.

Torcida Smerekowiec – Voyager Łużna 7:8 (1:3)

Bramki dla Łużnej: Krystian Bystrowicz-dwie, Rafał Łażeński-rzut karny, Piotr Marynowski-rzut wolny, Tomasz Marynowski, Jacek Rura, Damian Bożek, Karol Poręba

Żółte kartki: Marcin Zięba, Wojciech Pater, Karol Poręba

Łużna: Janusz Słomka, Rafał Łażeński, Wojciech Gucwa, Wojciech Pater, Krystian Niemasik (46′ Karol Poręba), Jacek Rura (65′ Wiktor Parat), Piotr Marynowski (60′ Krystian Świerczek), Krystian Bystrowicz, Marcin Zięba, Tomasz Marynowski, Damian Bożek

mIMG_7092