Zobacz również: Bobowa24.pl
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
29 czerwca 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Imprezy, Łużna
Łużna w rytmach disco! (TV)
Łużna w rytmach disco! (TV)

Pierwszy weekend wakacji, przyjemna pogoda, ciekawe atrakcje i rytmy disco rozbrzmiewające z placu przy Gminnym Ośrodku Kultury czekały na wszystkich przybyłych do Łużnej na tegoroczne Disco Wianki, w poprzednim roku nazwaną imprezą Świętojańską.

Co roku Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej wychodzi naprzeciw mieszkańcom z ofertą zabawy w ramach tzw. nocy świętojańskiej. Tego roku impreza minęła pod znakiem klimatów disco a za dobrą oprawę odpowiedzialni byli m.in.: DJ Wesół, Hooha Hey z repertuarem zabaw dla dzieci, Vivo Band, Rompey, Katarzyna Święs & Explosion, Zespół Taneczny Arabesca oraz Junior. Program przygotowany został specjalne tak, aby jego klimat pochłonął najmłodszych i tych nieco starszych. Największym zainteresowaniem przybyłych cieszyły się koncerty zespołów Rompey i Junior. Oprócz dobrej muzyki na przybyłych czekały stanowiska z gastronomią, pokaz wyposażenia strażackiego z jednostki OSP Łużna oraz place zabaw dla dzieci. Dobra zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

– Dzisiaj mamy Disco Wianki troszkę inaczej, bo w ubiegłym roku była to noc świętojańska, w tym roku mamy disco wianki – skomentował Henryk Waląg. Nazwa się to tak, dlatego że chcieliśmy wyjść na przeciw zapotrzebowaniu młodzieży na dużą porcje muzyki dyskotekowej. Udało się nam zaprosić dwa fajne zespoły jeden Rompey, drugi Junior. Są to tak zwane zespoły topowe z listy zespołów disco. Pogoda nam troszeczkę pokrzyżowała szyki, bo jest brzydka chociaż już teraz się przejaśnia. Na placu nie ma jeszcze zbyt wielu tańczących, ale już widzę ze dość dużo młodzieży przychodzi. Sądzę, iż kiedy zrobi się ciemno i zagrają te gwiazdy, o których mówiłem to na pewno na parkiecie będzie dużo ludzi. Oprócz tego mieliśmy dzisiaj duża porcję rozrywki dla dzieci, doskonały klaun Roberto bawił najmłodszych, było także wesołe miasteczko itp. Bardzo chciałem podziękować strażakom, którzy jak zwykle nie zawiedli podjechali wozem strażackim pokazując młodym sztuki pożarnicze oraz wyposażenie wozu. Myślę, że jest fajnie i ciekawie. Temperatura troszkę za niską, ale myślę, że rozgrzane głowy pod wpływem tańca ociepla ją. Najbliższa impreza, na której się skupiamy to akcja lato z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Faktycznie, gdy tylko się ściemniło początkowa mała frekwencja znacznie się zmieniła. Przybyli licznie mieszkańcy Łużnej ale i dalszych okolic zachęceni możliwością posłuchania i potańczenia przy muzyce disco.

Koniecznie obejrzyjcie materiał filmowy, a poniżej także zdjęcia.

fot. Łukasz Augustyn i Dominik Gębarowski