Zobacz również: Bobowa24.pl
27 sierpnia 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Biesna, Straż pożarna, TV
Gminne zawody OSP. Najsprawniejsi strażacy są w Szalowej! (TV)
Gminne zawody OSP. Najsprawniejsi strażacy są w Szalowej! (TV)

Co dwa lata w powiecie gorlickim odbywają się w poszczególnych gminach zawody sportowo-pożarnicze, które wyłaniają najlepszy zastęp strażaków. Nie inaczej było w gminie Łużna, gdzie w minioną niedzielę druhowie rywalizowali w Biesnej.

Zainteresowanie zawodami było bardzo duże czego dowodem może być liczna publiczność zgromadzona na tym wydarzeniu. Najlepsza drużyna etapu gminnego reprezentuje potem daną gminę na etapie powiatowym, który w tym roku odbędzie się w Ropie 6 września. Podczas turnieju druhowie musieli się zmierzyć w dwóch konkurencjach, pierwszą z nich była sztafeta połączona z torem przeszkód, który wyznaczony został przez park w Biesnej. Na trasie sztafety czekały zadania do wykonania m.in. podłączenie węża do prądownicy, skok przez płotek, przeskok przez rów, slalom, przejście po ławeczce, skok przez ściankę czy też bieg z linią gaśniczą. W drugiej części strażacy z jednostek OSP musieli się zmierzyć z zadaniem polegającym na jak najszybszym rozłożeniu zestawu pożarniczego. Składał się on z motopompy, węża ssawnego, rozdzielacza oraz węży. Druhowie musieli zbudować dwie linie gaśnicze za pomocą, których trzeba było przełamać punkt oraz strącić pachołki.

Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie – strażacy zawodowi z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, którym przewodniczył sędzia główny mł. bryg. Dariusz Surmacz.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie, podczas którego drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wręczenia dokonali wójt gminy Łużna Kazimierz Krok, radny Józef Bogusz, mł. bryg. Dariusz Surmacz reprezentujący PSP w Gorlicach oraz prezes zarządu gminnego ZOSP RP dh Stanisław Bara. Turniej był okazją do odznaczenia druha Piotra Wiecka medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Najwyższe miejsce na podium zawodów zajęli strażacy z OSP Szalowa. Gratulujemy zwycięzcom jak i wszystkim biorącym udział w tych zawodach.

Klasyfikacja końcowa zawodów sportowo-pożarniczych w Biesnej:
I miejsce OSP Szalowa
II miejsce OSP Łużna
III miejsce OSP Bieśnik
IV miejsce OSP Biesna
V miejsce OSP Wola Łużańska
VI miejsce OSP Mszanka

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z zawodów!