Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
19 listopada 2015 || Łukasz Augustyn || W kategorii: Kultura, TV, Łużna
Obchody 11 Listopada w Łużnej (TV)
Obchody 11 Listopada w Łużnej (TV)

Co roku w całej Polsce Święto 11-go listopada jest obchodzone w przeróżny sposób od wiecy, przez uroczystości kościelne, po składanie kwiatów pod pomnikami czy też śpiewanie pieśni patriotycznych.

Patriotycznej pamięci nie zabrakło także w naszej gminie, gdzie w Łużnej odbyła się specjalnie odprawiona o godzinie 15: 00 Msza Święta. Przygotowano program poetycko-muzyczny, a przybyli na uroczystość goście mogli wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.

Uroczystości związane z kolejną rocznicą odzyskania niepodległości rozpoczęły się o godzinie 15: 00 od Mszy Świętej połączonej z różańcem w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Łużnej. Po jej zakończeniu obecni na niej goście, poczty sztandarowe, radni gminy Łużna oraz przybyli goście udali się w orszaku do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się dalsza część gminnych obchodów Święta Niepodległości. Zebrani na sali mogli wysłuchać programu poetycko-muzycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Łużnej, chóru „Cantabile”, zespoły taneczne tańca narodowego Krakowiak oraz zespół Arabesca. Podczas uroczystości były obecne m.in.: poczty sztandarowe OSP z terenu Gminy Łużna i PSL. Na koniec uroczystości wszyscy przybyli włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych.