Zobacz również: Bobowa24.pl
14 lutego 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Kultura, Szalowa
Aktorzy zaciekawieni pracą plastyczną Michała Bryły z Szalowej (TV)
Aktorzy zaciekawieni pracą plastyczną Michała Bryły z Szalowej (TV)

W połowie stycznia (18.01.br) w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” – edycja łowicka. W gronie wyróżnionych znalazł się uczeń klasy III Szkoły Podstawowej z Szalowej, Michał Bryła.

Praca Michała powstała pod kierunkiem nauczycielki i opiekunki koła plastycznego, Lucyny Jamer-Książkiewicz.

Organizatorem konkursu plastycznego jest Fundacja Żyj z pasją – organizacja pozarządowa założona w 2014 roku przez Elżbietę Lasocką. O projektach i działaniach fundacji można mówić wiele, ale do najważniejszych należy poszukiwanie i szlifowanie nowych talentów, a co za tym idzie stwarzanie warunków do ich rozwoju, poprzez kontakt z niezwykle ciekawymi ludźmi.   Do takich również należy realizacja programu „Dla mojej babci, dla mojego dziadka”, gdzie szacunek i wartości rodzinne połączone z realizacją plastycznych życzeń owocują nietuzinkową wystawą twórczości Młodego Pokolenia, ponadpokoleniowym spotkaniem podczas uroczystej gali i świętowaniem w gronie ludzi znanych z telewizji i filmu. Do osób pierwszoplanowych na gali należą honorowa babcia i honorowy dziadek. W tym roku tytuł ten zgodzili się przyjąć dziennikarka Agata Młynarska i wokalista Krzysztof Cugowski, którzy zdradzili publiczności sekrety swojego prywatnego życia i ich kontaktów z wnukami. Dodatkową nagrodą dla wszystkich zgromadzonych na sali okazał się występ Krzysztofa Cugowskiego, któremu towarzyszył z gitarą syn Wojciech Cugowski.

Tegoroczną galę prowadzili Zofia Czernicka, Michał Olszański, Conrado Moreno oraz Agnieszka Olender. Zaszczytne miejsca na widowni zajęli honorowi dziadkowie i babcie lat ubiegłych; Teresa Lipowska, Halina Rowicka, Janusz Tylman, Krzysztof Kalczyński i Krzysztof Zanussi.

Popołudniowe spotkanie poprzedzone było warsztatami plastycznymi zorganizowanymi przez firmę Astra Polska. Podczas warsztatów młodzi artyści, w miłej atmosferze, pod kierunkiem fachowców wykonali upominek z masy solnej dla swojej babci i dziadka oraz obrazek techniką nakrapiania akwarelą.

Niecodzienne spotkanie, ciekawi ludzie i ich pasje, wyjazd do Warszawy i udział w plastycznych warsztatach, wypełniły po brzegi pierwszy dzień ferii Michała. Na pewno na długo pozostaną w pamięci i podwójnie zmotywują go do rozwijania swych pasji.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu filmowego oraz bogatej galerii zdjęć:

fot. Mateusz Książkiewicz