Zobacz również: Bobowa24.pl
23 marca 2016 || Damian Śliwa || W kategorii: Edukacja, Straż pożarna, Łużna
„Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje w gminie Łużna
„Młodzież zapobiega pożarom” – eliminacje w gminie Łużna

Dzieci i młodzież z gminy Łużna wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W sobotę, 19 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej odbyły się gminne eliminacje do turnieju.

Pytania zostały przygotowane przez komendanta gminnego, druha Józefa Bogusza. Szczegółowych informacji na temat Turnieju udzielił w rozmowie z redakcją prezes gminny zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Łużna, Stanisław Bara:

Udział wzięło 15 uczestników. Dwoje spośród zgłoszonych uczniów nie dotarło na eliminacje – powiedział. – W stosunku do poprzednich lat turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Pytania były bardzo trudne. Dużo pytań dotyczyło ratownictwa medycznego. Trzeba stwierdzić, że zarówno młodzież z gimnazjum, jak i szkoły podstawowej odpowiadali na te pytania praktycznie na sto procent. Nieco więcej błędów zdarzało się w pytaniach ogólnych, dotyczących kwestii administracyjnych Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej – uchylił rąbka komisyjnej tajemnicy w kwestii poprawności odpowiedzi uczestników.

W skład konkursowego jury weszli Bogusław Kotowicz (przewodniczący), Bogusław Rafa (sekretarz) oraz członkowie: Teresa Burkot, Stanisław Bara i Józef Bogusz. Eliminacje rozegrane zostały w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowej (10-13 lat) oraz gimnazjum (14-16 lat), w których odpowiednio zmagania podjęło siedmioro i ośmioro uczniów. Wyniki eliminacji przedstawiają się następująco:

– w grupie wiekowej 10-13 lat:

I miejsce
Dominik Wojtas z Bieśnika (20 pkt)

II miejsce
Patryk Libront z Biesnej (19 pkt)

III miejsce
Maksymilian Rafa z Mszanki (19 pkt)

Nieco dalej uplasowali się:

Kacper Sarkowicz z Łużnej (17 pkt)
Aleksandra Więcek z Łużnej (17 pkt)
Sebastian Firlit z Biesnej (17 pkt)

– w grupie wiekowej 14-16 lat:

I miejsce
Bartosz Cop z Łużnej (19 pkt)

II miejsce
Jakub Ligęza z Szalowej (19 pkt)

II miejsce
Wioletta Wojtas z Szalowej (19 pkt)

Kolejne wyniki punktowe osiągnęli:

Klaudia Gąsior z Łużnej (18 pkt)
Marcin Bugno z Łużnej (15 pkt)
Anna Rafa z Łużnej (15 pkt).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zapału w zgłębianiu wiedzy. Zapraszamy do obejrzenia galerii.