Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
27 czerwca 2016 || Materiał nadesłany || W kategorii: Region, Sport
Deskorolki – sport dla niezależnych
Deskorolki – sport dla niezależnych

Wyraź siebie, pokaż swoje prawdziwe oblicze. Zdobądź nowe umiejętności i rozwijaj swój talent. Zadbaj o sprawność fizyczną i świetną zabawę. Po prostu – wskakuj na deskorolkę!

Dziecinada czy poważny sport?

Często deskorolki kojarzone są z młodzieżowym – by nie rzec wręcz smarkackim – stylem spędzania wolnego czasu. Jak wyobrażamy sobie osobę, która kocha deskę? Bardzo stereotypowo: luźne spodnie, za duży t-shirt i bejsbolówka na bok. I chociaż rzeczywiście część miłośników deski tak właśnie wygląda, to najczęściej właśnie ta część wyrasta z tego sportu równie szybko jak z owych ubrań.

Są jednak i tacy, którzy traktują deskorolkę jako możliwość wyrażenia samego siebie. Bo jazda na desce to tak naprawdę sport dla osób niezależnych, podążających własną drogą. Takich, którzy mają gdzieś opinię innych i ich propozycje przerzucenia się na „doroślejsze” rozrywki.

Jazda na desce nie jest tylko odpychaniem się nogą od podłoża. Pamiętaj, że to bardzo kontuzjogenny sport – trzeba więc zawsze być ostrożnym. Chwila nieuwagi może wiele kosztować!

Sport to zdrowie – deska to też sport!

Nadal wydaje ci się, że deskorolki i prawdziwy sport to zupełnie inne pojęcia? Podczas jazdy na desce nasz organizm bardzo się męczy, a tym samym spala sporo kalorii. Według niektórych badań w ciągu godziny spalisz ponad 320 kalorii! Dla porównania tyle samo (a nawet nieco mniej) nasz organizm zużywa podczas godziny aerobiku.

Skateboarding to przede wszystkim jednak kształtowanie równowagi poprzez balans ciałem. Wzmacniamy w ten sposób mięśnie – zwłaszcza nóg oraz pasa biodrowego. Rozwój sprawności fizycznej nie zawsze musi więc oznaczać godziny spędzone na siłowni – zamiast tego możemy poświęcić się szalonej zabawie. Równocześnie dbamy więc o swoje ciało i o swojego ducha!

Rozwijaj siebie… na deskorolce

Przede wszystkim jednak każdy sport to próba charakteru – tak samo jest w przypadku deskorolek. Zaczynasz od samej jazdy, potem przechodzisz do podstawowych trików.

Kupując sprzęt, krytycznie oceń swoje umiejętności. Na start najlepsze są deskorolki kompletne, z których większość jest przeznaczona do jazdy uniwersalnej. Szukaj swojego ulubionego podłoża, próbuj różnych możliwości. Nie oznacza to jednak, żeby pierwszą deskorolkę kupić byle jaką! Deskorolki to sport szalony, nieco niebezpieczny – postawienie na tanią deskę może skończyć się groźnym wypadkiem.

Wiesz już, że deska to sport właśnie dla ciebie? Zapraszamy na www.360sklep.pl!

fot: materiał nadesłany

Young lady with skateboard on the road