Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
23 lipca 2016 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Szalowa, TV
Nauczyciele i rodzice szkolili się z ASTRĄ… (TV)
Nauczyciele i rodzice szkolili się z ASTRĄ… (TV)

Jeszcze w minionym roku szkolnym, w Zespole Szkół w Szalowej odbyły się warsztaty plastyczne pn. ASTRA INSPIRUJE – LETNIE INSPIRACJE Z ASTRĄ dla nauczycieli z terenu gminy Łużna. Z okazji poznania różnorodnych produktów i technik plastycznych skorzystali także rodzice. 

Spotkanie ze znanym producentem materiałów plastycznych – marką ASTRA zostało zorganizowane przez Lucynę Jamer-Książkiewicz, nauczycielkę plastyki w Szalowej, dzięki współpracy z Fundacją Żyj z Pasją. Warsztaty poprowadziła Martyna Boniewska – Specjalista ds. pozycjonowania marki, Astra S.A.

– Warsztaty plastyczne prowadzimy dla grona pedagogicznego w ramach pozycjonowania marki ASTRA – mówi Martyna Boniewska, przedstawicielka Astra S.A. – Nasza marka jest na rynku, od wielu, wielu lat i tak naprawdę skupia się na tym, by maksymalnie wpływać na rozwój naszego najmłodszego odbiorcy w zakresie zajęć plastycznych i to właśnie dzisiaj będziemy robić. Jestem prawie pewna, że większość nauczycieli wyniesie bardzo duży bagaż doświadczeń.

Rzeczywiście warsztaty plastyczne zgromadziły w Szalowej sporą grupę nauczycieli przedszkoli oraz szkół podstawowych z gminy Łużna. Podczas 2 godzinnego spotkania uczestnicy poznali plastyczne rynkowe nowości firmy ASTRA oraz mieli możliwość wykorzystać je w praktyce. Dowiedzieli się jak tworzyć ciekawe i efektowne prace z użyciem farb akwarelowych, plakatowych, farb metalicznych i perłowych, plasteliny (malowanie plasteliną), modeliny, masy solnej (zabawa kreatywna z masą solną) oraz pasteli suchych (rysunki monochromatyczne). Każdy z uczestników spotkania otrzymał drobny upominek oraz imienny certyfikat.

– Jeszcze w styczniu br. dowiedziałam się o możliwości organizacji warsztatów plastycznych na bazie produktów firmy Astra – powiedziała Lucyna Jamer-Książkiewicz, pomysłodawca warsztatów jakie odbyły się 7 czerwca w Szalowej. – Skontaktowałam się z przedstawicielami tejże marki, znanymi ze wcześniejszej współpracy i umówiliśmy się na dzisiejszy termin. (…) Warsztaty były bardzo fajną możliwością spędzenia czasu, jak również zapoznania się z różnorodnością produktów i technik. Dodatkowo doskonaliły naszą kreatywność oraz pomysłowość, którą zapewne każda z nas wykorzysta w późniejszej pracy z dziećmi. W imieniu wszystkich uczestników pragnę serdecznie podziękować Fundacji Żyj z Pasją za stworzenie możliwości udziału w bezpłatnych warsztatach plastycznych, a pani Martynie Boniewskiej za fachowe wprowadzenie w świat inspiracji plastycznych.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z warsztatów marki ASTRA dla nauczycieli z terenu gminy Łużna.

fot. Aneta Bogusz