Zobacz również: Bobowa24.pl
PWSZ oferta edukacyjna
2 sierpnia 2016 || Łukasz Kieroński || W kategorii: Sport, Łużna
Jak poszło LKS Voyager Łużna w Pucharze Polski 2016?
Jak poszło LKS Voyager Łużna w Pucharze Polski 2016?

Od 17 lipca aż do ubiegłej niedzieli 31 lipca br. trwała przygoda Ludowego Klubu Sportowego Voyager Łużna w Pucharze Polski na szczeblu PPN Gorlice. Za sprawą pierwszego meczu i wysokiej wygranej, sporo można było sobie obiecywać.

W I rundzie Pucharu Polski na szczeblu PPN Gorlice LKS Voyager Łużna pewnie pokonała na własnym stadionie słabiutką drużynę KS Podhalanin Biecz II aż 8:0. Gole dla Łużnej strzelali: Konrad Drożdż, Tomasz Marynowski, Krystian Bystrowicz oraz Dawid Piecuch każdy z nich strzelił po 2 bramki.

Druga runda nie była już taka łatwa, ponieważ nasi piłkarze musieli się zmierzyć z mocną drużyną z Uścia Gorlickiego. Po bezbramkowej pierwszej połowie na prowadzenie wyszli goście dzięki trafieniu Janusza Nideckiego. Niestety w samej końcówce drużyna z Łużnej straciła gola z rzutu wolnego, przez co walka toczyła się nadal w dogrywce. Losy spotkania rozstrzygnęły rzuty karne, które wygrała LKS Łużna 5:3 i w ten sposób awansowała do następnej rundy pucharu.

Na rozgrywki III rundy Pucharu Polski LKS Voyager Łużna udał się do Bobowej. Sezonowe zwycięstwa z sąsiadami zza miedzy, dawały sporo nadziei na wygraną. Niestety już w pierwszej połowie KS Bobowa strzeliła 2 bramki, a strat nie udało się odrobić pomimo wielu podbramkowych sytuacji. W ten sposób nasi piłkarze zakończyli swój udział w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski.

Puchar dla Łużnej się skończył ale już trwają przygotowania do nowego sezonu ligowego Gorlickiej A klasy. Zawodnicy LKS Voyager Lużna swój pierwszy mecz rozegrają 14 sierpnia w Moszczenicy. Zachęcamy do kibicowania naszym piłkarzom!

fot. Aneta Bogusz (spotkanie z KS Bobowa)