Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
28 grudnia 2016 || Materiał nadesłany || W kategorii: Społeczeństwo, Zdrowie
Depilacja nóg – kilka skutecznych sposobów
Depilacja nóg – kilka skutecznych sposobów

Nogi to jedna z najczęściej odsłanianych części ciała przez kobiety. Szczególnie latem panie śmiało eksponują to, co mają najlepsze. Dlatego też niezwykle ważną kwestią, podczas pielęgnacji i dbania o siebie, jest depilacja nóg. Istnieje kilka metod, które są praktykowane w tym przypadku. Depilacja woskowa, depilator czy depilacja laserowa? Która depilacja jest najlepszym sposobem na gładkie i piękne nogi?

Depilacja nóg za pomocą plastrów woskowych

Bardzo popularna jest depilacja woskowa. Wykonana może być w domu, za pomocą plastrów dostępnych w drogeriach oraz supermarketach. Powszechna dostępność produktów koniecznych do wykonania tej metody powoduje, że kobiety chętnie korzystają z depilacji woskiem. Ponadto usuwanie owłosienia tym sposobem jest banalnie proste. Plastry pokryte są cieniutką warstwą wosku. Należy je rozgrzać, pocierając energicznie w dłoni. Kiedy wosk lekko roztopi się, należy przykleić plastry do nóg. Następnie jednym, szybkim ruchem oderwać plaster. Niestety jest to metoda bardzo bolesna. Bolą nie tylko wyrywane włoski, ale także naskórek, do którego przyklejony został plaster. Dużym plusem jest fakt, że taka depilacja usuwa włoski na kilkanaście dni. Wyjeżdżając więc na kilkudniowe wakacje, możemy być spokojne, nie martwiąc się o odrastające włoski.

Nogi a depilator

Depilacja depilatorem jest bardzo bolesna. Osobom bardzo wrażliwym na ból nie polecamy tej metody. Depilator bowiem wyrywa włoski wraz z cebulkami, dlatego ból jest zdecydowanie odczuwalny. Dodatkowo osoby posiadające nadwrażliwą skórę mogą spodziewać się podrażnień i zaczerwień. Depilacja nóg depilatorem nie należy do najprzyjemniejszych. Efekt jednak jest w stanie zadowolić nas, jeżeli tolerujemy fakt, że po około 1,5 tygodnia włoski ponownie pojawią się. Depilacja depilatorem bardzo uwrażliwia skórę i może powodować zapalenia mieszków włosowych. Dlatego tez bądź ostrożna, decydując się na taki sposób depilacji. Ważne informacje na ten temat czytaj na stronie https://depilacja.pl/laserowa-lodz.html

Depilacja nóg laserem

Depilacja laserem wykonywana jest w specjalistycznym salonie. Laser do depilacji działa na zasadzie porażania macierzy włosków, niszcząc je raz na zawsze. Taka depilacja powinna zostać powtórzona kilka razy, aby efekt był zadowalający. Celem takiego zabiegu jak depilacja laserowa jest usunięcie włosków na zawsze. Polecamy ją więc osobom mającym dość ciągłe powtarzania depilacji i martwienia się o odrastające włoski w najmniej odpowiednich momentach.

fot. nadesłane