Zobacz również: Bobowa24.pl
26 stycznia 2017 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Koncerty, Kultura, Szalowa, TV
Kolędowanie Steczkowskiej z Jurkiewiczem w szalowskiej świątyni (TV)
Kolędowanie Steczkowskiej z Jurkiewiczem w szalowskiej świątyni (TV)

W minioną niedzielę (tj. 22 stycznia br.) w zabytkowym kościele pw. św. Michała Archanioła w Szalowej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Magdy Steczkowskiej oraz Michała Jurkiewicza. Wydarzenie było inauguracją XI edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”.

Przybycie duetu artystów cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców oraz licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się nawet starostowie powiatu gorlickiego – starosta Karol Górski oraz jego zastępca Jerzy Nalepka. Słuchacze zebrani w szalowskim kościele mogli wysłuchać takich kolęd jak: Lulajże Jezuniu, Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Gdy się Chrystus rodzi. Przepiękny głos Magdy Steczkowskiej wzmacniała gra na instrumentach Michała Jurkiewicza a były to skrzypce, klawisze, akordeon jak również kościelne organy. Koncert tak bardzo przypadł do gustu zebranym, że artyści aż trzy razy wychodzili na bis.

O to, aby widowisko było na najwyższym poziomie pracował szereg osób, na czele z dyrektorem festiwalu Anną Franik. Jak sama mówi, kościół w Szalowej idealnie wpasował się w klimat koncertu: – Ten festiwal odbywa się w obiektach Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Co roku festiwal rozpoczynamy koncertem kolęd, następnie gramy w okresie wakacyjnym przez czerwiec, lipiec i sierpień. W ubiegłym roku zapraszaliśmy również na nietypowy koncert, który odbył się w listopadzie, czyli na koncert zaduszkowy. Po tych dziesięciu latach mamy kolejne przemyślenia i dużo energii do tego aby grać w architekturze drewnianej. Musze przyznać, że Szalowa już od dawna chodziła nam po głowie i przymierzaliśmy się do tego, by zrobić jakieś wyjątkowe wydarzenie i myślę, że początek jedenastej edycji jest bardzo wyjątkowy. […] Atmosfera, która panuje tutaj w kościele w Szalowej sprawiła, że ten koncert był zupełnie niezwykły.

Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie” organizowany jest przez Małopolską Organizację Turystyczną. Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji jak również fotoreportażu.

fot. Mateusz Książkiewicz