Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet Światłowodowy Łużna, Szalowa, Wola Łużańska
2 stycznia 2017 || Materiał nadesłany || W kategorii: Społeczeństwo
Luksusowe buty na zimę
Luksusowe buty na zimę

Charakterystyczna zimowa aura, a szczególnie możliwość przemarznięcia i przemoczenia nóg sprawia, iż znaczna część osób inwestuje w dobrej jakości buty na zimę. Tego rodzaju działanie jest niewątpliwie bardzo zasadne, bowiem zakup wykonanych z wysokiej jakości skóry, dobrze ocieplanych butów pozwala cieszyć się bez przeszkód długimi spacerami nawet w mroźne dni.Producenci wysokiej klasy obuwia proponują szereg różnego rodzaju rozwiązań zarówno w kwestii odpowiedniego zabezpieczenia stóp przed zimnem, jak również stylistyki butów cieszących oczy elegancją.

Na rynku obuwniczym prężnie funkcjonuje szereg różnych marek stanowiących gwarancję wysokiej jakości wykonania luksusowych butów. Botki czy kozaki takich marek, jak Lasocki, Merg, Renee czy Marella cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat.

Botki – płaskie lub na obcasie

W przypadku niezbyt mroźnej zimy botki stanowią doskonały przykład luksusowego  obuwia noszonego zwykle do spodni, aczkolwiek niektóre modele na obcasie dobrze prezentują się w zestawieniu ze spódnicą.

Botki na płaskiej podeszwie mogą być zarówno proste w formie, ewentualnie ozdobione z boku pasem szerokiej, ułatwiającą wsuwanie elastycznej tkaniny, jak również zdobione usytuowanymi na całej długości wybranego boku frędzlami. Tego rodzaju obuwie najlepiej zestawiać ze spodniami dżinsowymi lub skórzanymi.

botki-zimowe-czarne

Fot. Botki zimowe czarne

Alternatywą płaskich botków są modele na obcasie wyróżniające się zwykle wysoką estetyka wykonania, dzięki której można je zestawiać nie tylko ze spodniami, ale również eleganckimi spódnicami. Rodzaj obcasa  – począwszy od średnio wysokiej szpilki aż po gruby, drewniany obcas – zależy od konkretnego modelu.

Luksusowe botki na obcasie to szereg modeli gładkich, charakteryzujących się spiczastym lub półokrągłym czubkiem oraz butów zdobionych klamrami, kilkoma ogniwami łańcuszka bądź oplatanymi wokół kostki rzemieniami.

Wybierając konkretny rodzaj botków należy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj materiału oraz sposób, w jaki są wykonane, ale również specyfikę osobistego stylu. Równie istotna jest specyfika miejsca, w którym się przebywa, bowiem na śliskim podłożu łatwo o upadek. Dlatego też w przypadku szczególnie nierównej, oblodzonej powierzchni bezpieczniejszym rozwiązaniem są buty na płaskiej podeszwie.

kozaki-czarne-wysokie

Fot. Kozaki czarne wysokie (materiał nadesłany)

Eleganckie kozaki na mroźną zimę

Kozaki stanowią podstawowe zimowe obuwie i z tego powodu są najchętniej kupowanymi już od jesieni butami. Eleganckie kozaki wiodących na rynku firm to szeroki wachlarz modeli zarówno na płaskiej podeszwie, jak również podwyższonym obcasie.

Proste w formie kozaki na obcasie, gładkie lub zdobione rzemieniami, frędzlami, ćwiekami czy łańcuszkami są noszone zwykle do spodni czy grubych, ocieplanych legginsów. Tego rodzaju buty najchętniej wybierają osoby aktywne, preferujące sportowy styl bycia.

Wykonane z wysokiej jakości czarnej, szarej lub brązowej skóry kozaki na obcasie prezentują się dobrze zarówno w towarzystwie spodni, jak również spódnicy. Klasycznie, prosto wykonane kozaki na obcasie to absolutne must have w szafie każdej kobiety ceniącej dobrej jakości obuwie. Sprawdź Marella buty – https://lamoda.pl/katalog/buty/marella-m

fot. nadesłane