Zobacz również: Bobowa24.pl
31 stycznia 2017 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Komunikaty
Luzna24.pl spędza sen z powiek wójta
Luzna24.pl spędza sen z powiek wójta

Publikujemy stanowisko w sprawie wypowiedzi wójta Kazimierza Kroka podczas obrad XXIX sesji Rady Gminy Łużna odnośnie działalności Regionalnego Portalu Informacyjnego Luzna24.pl.

Podczas sesji Rady Gminy Łużna jaka odbyła się 30 listopada u.br. zaprotokołowano następującą wypowiedź wójta Kazimierza Kroka (pisownia oryginalna):

„Odbyły się ćwiczenia na obiekcie kościoła w Szalowej warunki były fatalne, podziękowania należą się Policji, która zorganizowała objazdy na drodze powiatowej, która była wyłączona z ruchu w tym czasie. W ćwiczeniach brał udział podnośnik PSP z działkiem wodnym. Na drugi dzień były podobne ćwiczenia w gminie Bobowa. Autorzy strony internetowej negatywnie ocenili wyposażenie OSP gminy Łużna w stosunku do OSP gminy Bobowa. Do takiej oceny są uprawnione stosowne służby PSP, które nasze ćwiczenia oceniły dobrze. Wypowiedź odnośnie działalności firmy Pana Książkiewicza i filmowania uroczystości kościelnych oraz incydentu z lata na wieży kościoła, który negatywnie wpłynąć na wizerunek parafii i wsi.”

W przytoczonej wypowiedzi chodziło zapewne o artykuł: „Ogień w wieży szalowskiego kościoła!„. W materiale zostały przytoczone słowa naczelnika OSP Szalowa Marcina Barczyka, na co dzień ratownika PSP w Gorlicach. Zostały one ujęte jako cytat i nie jest to opinia własna autora materiału. Jedynym komentarzem, który można odczytać w charakterze opinii jest ostatni akapit, w którym poruszony został brak zintegrowanego systemu powiadamiania o zagrożeniu między kościołem a stanowiskiem dyżurnego w PSP w Gorlicach.

Odnośnie końcowej części wypowiedzi poświęconej incydentowi na wieży kościoła w Łużnej  (nasz materiał – archiwum) pragnę zauważyć, że nasz portal nie był jedynym, który opisał tą sytuację. Do zdarzenia odniosła się również Gazeta Krakowska w artykule pt.: „Łużna. Młody ksiądz ruszył na pomoc kościelnemu, który powiesił się w wieży [ZDJĘCIA]” (link do artykułu).  Warto zwrócić uwagę na okoliczność, iż artykuł zamieszczony na łamach naszego portalu w przeciwieństwie do materiału opublikowanego przez GK nie pozwalał na identyfikację osoby, którą dotknęła tragedia. Nasz skupiał się na osobie księdza, którego postawa i trzeźwa reakcja są godne naśladowania.

Z nieoficjalnego źródła wiemy, że kampania przeciwko nam prowadzona jest nie tylko podczas sesji, ale również innych zebrań z mieszkańcami oraz strażakami. Odnoszą się one w szczególności do okoliczności, iż portal Luzna24.pl nie dostaje środków od gminy Łużna na swoją działalność. Sugerowane jest, jakoby wyłącznie z tego powodu nasz portal zamieszczał informacje, które w oczach Wójta stanowią o negatywnym wizerunku gminy. Ostatnią ofertę na usługi promocyjno-medialne dla gminy Łużna złożyliśmy na ręce Pana Wójta i Rady Gminy w roku 2014 r. Została ona odrzucona.

Na chwilę obecną wydawca Regionalnych Portali Informacyjnych nie ma umowy z żadną gminą na terenie powiatu gorlickiego i nowosądeckiego. Utrzymujemy się dzięki znacznej liczbie reklamodawców, którzy od lat doceniają naszą pracę. Jesteśmy także producentem materiałów filmowych realizowanych na zamówienie wielu instytucji.

Z poważaniem,
Mateusz Książkiewicz

fot. ilustracyjne (archiwum własne)

oIMG_5180_kazimierz_krok