Zobacz również: Bobowa24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
9 lutego 2017 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Szalowa, TV
Aktorzy wręczyli nagrody uczennicom z Szalowej. Gala konkursu „Dla mojej babci, dla mojego dziadka” (TV)
Aktorzy wręczyli nagrody uczennicom z Szalowej. Gala konkursu „Dla mojej babci, dla mojego dziadka” (TV)

Szkoła w Szalowej po raz kolejny ma powód do dumy. Dwie z pięciu uczennic, które pojechały 23 stycznia br. do Warszawy, odebrały nagrody za swoje prace plastyczne przygotowane na konkurs pt. „Dla mojej babci, dla mojego dziadka – edycja kurpiowska”.

Pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Fundację „Żyj z Pasją” w kategorii wiekowej 7-12 lat zajęła Weronika Barczyk, uczennica klasy drugiej szkoły podstawowej, natomiast wyróżnienie w przedziale wiekowym 13-16 lat otrzymała Oliwia Mól z pierwszej gimnazjum.

Uczennice przygotowały swoje prace pod kierunkiem nauczycielki plastyki Lucyny Jamer – Książkiewicz: – Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu uczennic naszej szkoły w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację „Żyj z pasją”. […] Na konkurs ten wysłaliśmy 15 prac z dwóch oddziałów wiekowych. […] Jury było zachwycone pracami dziewczyn, ale nie tylko. Bardzo ciepło wypowiadali się o pracach pozostałych uczestników, zapraszając nas na uroczystą galę 23 stycznia. Na galę pojechałam z laureatkami, ale oprócz nich pojechały inne dziewczynki, których prace zostały docenione i zauważone. Dziewczyny miały okazję zwiedzić Warszawę. Zobaczyły Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, były pod Pałacem Prezydenckim, Grobem Nieznanego Żołnierza. Wyjazd uświetnił udział w zajęciach w Manufakturze Czekolady, gdzie dziewczyny miały możliwość zrealizowania swoich plastycznych wizji zdobienia czekolad. […] Ostatnim punktem wyjazdu był udział w uroczystej gali zorganizowanej w Urzędzie Dzielnicy Bielany, gdzie dziewczynki odebrały nagrody, miały możliwość spotkać się z aktorami, różnymi ludźmi znanymi z ekranów naszych telewizorów. […] Bardzo gratuluję dziewczynom i cieszę się, że potrafią tak świetnie rozwijać swoje pasje. Dzieje się to też dzięki samej Fundacji, która takie konkursy organizuje

Fundacja „Żyj z pasją” została założona przez Elżbietę Lasocką w 2014 roku i od tego czasu wciąż przybywa chętnych, by z nią współpracować. – Wokół Fundacji udało się zgromadzić wielu fantastycznych ludzi. […] To jest potencjał i siła nieoceniona. Siła w ludziach, którzy mają pasję, chcą tą pasją się dzielić oraz robić fajne i dobre rzeczy. – mówi obecna wiceprezes Fundacji.

Co roku Fundacja docenia nie tylko dzieci, które biorą udział w ich pełnych pasji konkursach, ale również ludzi, którzy swoją działalnością pokazują jak rozwijać młode talenty. Tegorocznym Człowiekiem z Pasją został dziennikarz telewizyjny Jakub Porada. Jak sam opowiada, w działalności Fundacji z Pasją zakochał się od pierwszego wejrzenia: – Kilka lat temu zadzwoniła do mnie Ela Lasocka, nie znaliśmy się jeszcze, więc nie wiedziałem kim jest. Spotkaliśmy się na mieście w centrum Warszawy i porozmawialiśmy przy kawie. Okazało się, że od razu zaiskrzyło między nami […] i możemy coś razem zdziałać. Zaczęliśmy od prowadzenia warsztatów dziennikarskich. […] Od tamtego czasu co roku, regularnie, jestem w Zakopanem. […] To ma naprawdę fajny wymiar, bo ci młodzi ludzie, którzy cztery lata temu mieli 16 lat a teraz są dorośli, idą w ten szeroki świat niekoniecznie pracując w dziennikarstwie, ale cokolwiek by nie robili, to sztuka komunikacji jest dla nich czymś, co im otwiera przepustkę do lepszej pracy i do lepszego życia.

W kategorii Firmy z Pasją wyróżnienie otrzymała Astra S.A., producent artykułów plastycznych. W ich imieniu nagrodę odebrał Grzegorz Wójtowicz, członek zarządu: – Przy dzisiejszej okazji chciałbym zaznaczyć, że nasza pasja nie bierze się tylko z potrzeb naszych milusińskich, ale także ich dziadków, seniorów. Bardzo wiele osób jesienią życia odkrywa w sobie nowe talenty i mogą dokonać wspaniałej samorealizacji dzięki produktom plastycznym. 

Na uroczystości pojawiło się wiele znanych osobistości tj. Zofia Czernicka, Michał Olszański, Czesław Majewski, Janusz Tylman, Stefan Friedmann, Conrado Moreno, Anna Dec. Wśród przybyłych gości zabraknąć nie mogło Honorowej Babci i Honorowego Dziadka – przyznawanie tych tytułów przez Fundację staje się już tradycją. W tym roku zostali nimi Magdalena Zawadzka i Wiktor Zborowski – doświadczeni dziadkowie, którzy z wielką czułością opowiadali o swoich pociechach: – Człowiek wchodzi w taki moment, gdzie zaczyna rozumieć, co to znaczy kochać takiego malutkiego człowieczka. Pamiętam, że jak mi się córki rodziły to nie było dla mnie tak wielkim przeżyciem. A jak wnuczka się urodziła to po prostu zwariowałem! – mówił tegoroczny Honorowy Dziadek.

Uwieńczeniem gali był koncert Joanny Rolewskiej, która przy akompaniamencie Szymona Kowalczyka wykonała znane i lubiane piosenki z repertuaru Anny German.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji – Gala wręczenia nagród w konkursie „Dla mojej Babci, Dla mojego Dziadka” – edycja kurpiowska.