Zobacz również: Bobowa24.pl
15 stycznia 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kącik czytelnika, Region
Wszystko o loterii Powerball
Wszystko o loterii Powerball

Powerball to jedna z najbardziej popularnych loterii numerycznych, które dzisiaj są dostępne dla graczy. Każdy fan loterii wie o tym, że to właśnie ta gra posiada rekordowe wygrane, które potrafią być większe nawet od 1,5 miliardów dolarów! Dowiedz się więcej o tej niesamowitej grze w naszym artykule.

Gdzie można zagrać w loterie Powerball?

Jeszcze kilka lat temu Powerball był dostępny tylko dla graczy, mieszkających w Stanach Zjednoczonych albo przebywających w tym państwie tymczasowo. Więc, wszyscy, kto chciałby zagrać w tę fantastyczną grę, musieli odwiedzić Amerykę. Ponadto, przez pierwsze lata swojego funkcjonowania, Powerball pozwalał nabywać losy w określonych stanach tylko mieszkańcom tych stanach. Oznaczało to, że nie tylko turyści nie mogli zagrać w loterie, ale nawet mieszkańcy Ameryki nie mogli nabyć losów w stanie, w którym nie byli oni oficjalnie zameldowani. Dzisiaj wydaje się to dziwne, ponieważ każda osoba może wziąć udział w loterii Powerball za pomocą internetu.

Chociaż nadal nie będziesz mógł zakupić losów tej loterii ani w Polsce, ani w innym państwie Europy, bez problemów zrobisz to za pomocą specjalnej platformy do gry w lotto online. Takie platformy pozwolą Ci wziąć udział w grze o każdej porze dnia i nocy, nawet w weekendy.

Czym wyróżnia się loteria Powerball?

Gra w loterie Powerball niczym się nie różni od typowych loterii numerycznych. Jej charakterystyczną cechą jest olbrzymia kwota wygranej pierwszego stopnia, która już na początku kumulacji wynosi czterdzieści milionów dolarów. Jeżeli już brałeś udział w innych loteriach, na pewno wiesz o tym, że nie każda gra może pochwalić się tak ogromną wygraną nawet po wielokrotnych kumulacjach, natomiast Powerball oferuje taką nagrodą jeszcze zanim ona zacznie przechodzić do kolejnych losowań.

Warto także zwrócić uwagę na to, że Powerball posiada osiem kategorii nagród. Nagroda drugiego stopnia jest również bardzo atrakcyjna, ponieważ daje ona graczom milion dolarów. Poza tym taką nagrodę można zwiększyć za pomocą dodatkowo płatnej opcji PowerPlay. Wówczas, zamiast jednego miliona możesz zdobyć nawet do pięciu razy więcej!

Istotne jest także to, że w loterii Powerball wszystkie dodatkowe nagrody posiadają stałą wartość. Tylko główna nagroda zmienia się zgodnie z ilością nabytych losów. Jednak niezależnie od tego, kwota początkowa zawsze wynosi czterdzieści milionów dolarów, jak to było wspomniane wcześniej.

Jak trzeba grać w loterie Powerball?

Gra w loterie Powerball nie wymaga od Ciebie żadnych specjalnych umiejętności. Istnieją dwie puli numerów. Pierwsza pula jest główna, ona zawiera 69 numerów. Twoim zadaniem jest wybrać pięć numerów od 1 do 69. Druga pula jest dodatkowa, ona zawiera tylko 26 numerów. Żeby otrzymać główną nagrodę, musisz także poprawnie wybrać jeden dodatkowy numer z tej puli, który nazywany jest numerem Powerball.

Jeżeli nie przebywasz w Stanach Zjednoczonych i zamierzasz wziąć udział w losowaniu przez Internet, zwróć uwagę na to, że niektóre platformy oferują możliwość automatycznego uzupełnienia losu. W tym przypadku komputer samodzielnie uzupełni los automatycznie wygenerowanymi numerami. Nie bój się używać tego wygodnego narzędzia, ponieważ bardzo dużo gracze zostało milionerami właśnie dzięki tej opcji.

Pamiętaj o tym, że Powerball jest loterią, która potrafi zamienić od razu wiele osób w milionerów. Jeżeli kilku graczy wybierze wszystkie numery bezbłędnie w tym samym losowaniu, główna wygrana będzie podzielona pomiędzy wszystkimi zwycięzcami.

fot. archiwum własne (ilustracyjne)
mIMG_7690_lotto