Zobacz również: Bobowa24.pl
15 maja 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kącik czytelnika, Region
Twój pomysł na biznes w Hiszpanii – porady tłumacza
Twój pomysł na biznes w Hiszpanii – porady tłumacza

Hiszpania to nie tylko kraj przeznaczony na emeryturę czy na letni urlop. Może on zaoferować także wiele możliwości biznesowych dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych otwarciem firmy lub rozszerzeniem działalności na rynku hiszpańskim.

Po długich latach kryzysu gospodarczego, który wywarł silny wpływ na środowisko biznesowe i lokalną siłę roboczą, kraj ponownie stał się jednym z częstych kierunków przedsiębiorców. A wszystko stąd, że wiele sektorów gospodarki odzyskało siły i Hiszpania znów postrzegana jest jako całkiem atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej.

► Nie znasz języka hiszpańskiego, a potrzebujesz wsparcia, gdy będziesz zakładać firmę w Hiszpanii? Najprościej, najszybciej i najbezpieczniej skonsultować się z zawodowym tłumaczem, np. Supertlumacz.com.pl – tłumaczenia hiszpański.

Twój biznes w Hiszpanii

Hiszpania jest 14. największą gospodarką na świecie i jedną z głównych gospodarek Unii Europejskiej. Oferuje szeroki zakres zachęt biznesowych, które są dostępne dla wielu sektorów gospodarki. To właśnie dzięki nim władze lokalne rozwijają rynek pracy i mogą pomóc firmom operującym w zakresie badań i rozwoju.

Kraj wybierany jest przez wielu przedsiębiorców, których przyciąga także:

  • dobry klimat,
  • ładne krajobrazy,
  • zróżnicowana kultura,
  • relatywnie niskie koszty życia,
  • możliwość założenia firmy w kraju, w którym kiedyś chcieliby przejść na emeryturę.

Hiszpania pozostaje względnie łatwym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej. Pod względem łatwości prowadzenia działalności gospodarczej Bank Światowy umieścił kraj na 28. miejscu pośród 190 krajów w raporcie z 2018 roku. Czynniki, dla których Hiszpania ma wysoką pozycję, obejmują: handel transgraniczny (1. miejsce), rozwiązanie niewypłacalności (19. miejsce) i ochrona inwestorów mniejszościowych (24. miejsce).

Co zyskasz z założenia firmy w Hiszpanii?

Jako obywatele Unii Europejskiej (UE) chcący otworzyć firmę w Hiszpanii możemy z łatwością uzyskać dostęp do rynku europejskiego, na który składa się ponad 500 milionów obywateli. Ponadto państwo jest bramą do Afryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.

W tym sensie inwestorzy mogą odnieść następujące korzyści:

  • swobodny przepływ towarów i usług,
  • brak taryf dla działalności gospodarczej prowadzonej w strefie UE,
  • dostęp do programów europejskich,
  • dostęp do funduszy europejskich.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że Hiszpania jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów w zakresie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ).

► Pilnie potrzebujesz translacji ważnych dokumentów? Zwróć się o pomoc do cieszącego się nienaganną opinią klientów biura tłumaczeń.

Najważniejsze sektory gospodarki w Hiszpanii

Rynek hiszpański jest dobrze znany jako konkurencyjny i rozwinięty, a władze hiszpańskie rozpoczęły program prywatyzacji w celu przyciągnięcia inwestorów, zarówno lokalnych, jak i zagranicznych.

Wielu zagranicznych inwestorów, którzy mają małe firmy, jest zainteresowanych otwarciem restauracji lub baru. Inni wolą zarejestrować firmę w sektorze turystycznym – zważywszy na fakt, że każdego roku Hiszpanię odwiedza ok. 75 milionów turystów dobry pomysł może przynieść sukces. Sektor nieruchomości oferuje również ważne możliwości biznesowe, zwłaszcza teraz, gdy ceny są niskie. Wielu zagranicznych inwestorów przyjeżdża do Hiszpanii w celu zakupu nieruchomości na cele komercyjne lub mieszkaniowe.

► Jesteś pewien, że chcesz założyć firmę w Hiszpanii, poszukujesz jedynie kogoś, kto pomoże przejść ci przez wszystkie sprawy zw. z tłumaczeniem dokumentów? Zgłoś się do profesjonalnego biura tłumaczeń.