Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
16 września 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Region, Sport
Kolarskie emocje już za tydzień! W niedziele startuje Piekło Południa
Kolarskie emocje już za tydzień! W niedziele startuje Piekło Południa

Już w najbliższa niedzielę, 23 września br. z Moszczenicy wystartuje ponad 200 kolarzy w drugiej edycji wyścigu kolarskiego Śladami I Wojny Światowej. Trasa tegorocznych zmagań będzie liczyć 51 kilometrów wśród pięknych krajobrazów Beskidu Niskiego oraz Pogórza Ciężkowickiego.

Start i meta II edycji tego niesamowitego wydarzenia sportowego zostały usytuowane w Moszczenicy. Miejscem rozgrywania zawodów będą drogi gminne i powiatowe na terenie dwóch gmin powiatu gorlickiego: gminy Łużna oraz gminy Moszczenica.

– W tym roku małą atrakcją na trasie oraz podczas dekoracji zawodników będzie grupa rekonstrukcyjna, przebrana w mundury żołnierzy z czasów I Wojny Światowej – mówi Kamil Mucha, jeden z organizatorów wyścigu, jednocześnie radny gminy Łużna. – Ścigając się w naszym terenie, zawodnicy będą mieć możliwość zdobycia, aż trzech premii górskich, ufundowanych przez Wójtów gmin będących gospodarzami imprezy oraz sponsorów.

Jedna z premii górskich, została ufundowana przez firmy partnerskie Regionalnych Portali Informacyjne, tj. Elektropartner A.S., Libropol, Hotel i Restauracja Ostoja, NextBud oraz Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik. To właśnie dzięki tym przedsiębiorstwom będzie mogli także obejrzeć relację z tego niezwykłego wyścigu.

– Kolarzy decydujących się na udział w naszym wyścigu czeka 51 km trasy, najeżonej krótkimi i stromymi podjazdami, technicznymi zjazdami oraz przewyższeniem sięgającym 760 metrów – dodaje Sebastian Chłanda, drugi z organizatorów. – Oprawa, zabezpieczenie trasy, obsługa techniczna, atrakcyjne widoki i tereny na których odbędzie się rywalizacja na zamkniętych dla ruchu drogach publicznych, to główne atuty których doświadczyć mogą wszyscy uczestnicy imprezy.

Jak szacują organizatorzy wydarzenia, na starcie w Moszczenicy pojawi się ponad 200 zawodników. Zapraszamy wszystkich kibiców kolarstwa na trasę a także tych, którzy chcą dopingować mając przy boku rower. Spotkajmy się na trasie II wyścigu kolarskiego PIEKŁO POŁUDNIA.

Chcecie zobaczyć jak biegnie trasa? Wystarczy kliknąć TUTAJ. A jeśli chcesz zmierzyć się z innym kolarzami, nie czekaj tylko ZAPISZ SIĘ!

Tymczasem dzisiaj, tj. 16 września br. odbył się objazd trasy, w którym udział wzięło około czterdziestu kolarzy. Relacje na żywo z objazdu trasy prowadziliśmy na naszym fanpejdżu:

fot. M.Książkiewicz