Zobacz również: Bobowa24.pl
21 października 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Wybory
Mieszkańcy gminy biorą sprawy w swoje ręce, wysoka frekwencja do południa!
Mieszkańcy gminy biorą sprawy w swoje ręce, wysoka frekwencja do południa!

Jak podała Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu w raporcie dotyczącym frekwencji na godzinę 12, w gminie Łużna do wyborów samorządowych udało się już 23,01% uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Zgodnie z raportem wydanym na godzinę 12 do urn wyborczych w pierwszych czterech godzinach głosowania we wszystkich komisjach na terenie Gminy Łużna wydano 1 539 kart do głosowania z 6 687 uprawnionych do głosowania.  Według Państwowej Komisji Wyborczej w skali całego kraju frekwencja wyniosła 15,62%. Frekwencja w gminie Łużna wyniosła zatem o ponad 7% więcej. Wysoka frekwencja wskazuje na to, że mieszkańcy Gminy Łużna biorą sprawy w swoje ręce i odpowiedzialnie podchodzą do patriotycznego obowiązku.

Przypominamy lokale wyborcze zostaną zamknięte o godzinie 21, jest zatem kilka godzin aby oddać głos. O fotel wójta gminy Łużna walczy urzędujący od 21 lat, 66-letni Kazimierz Krok oraz 45-letni Mariusz Tarsa, dotychczasowy Radny Gminy Łużna. W wyborach 2014 roku frekwencja w gminie Łużna wyniosła 45.30% i była niższa niż krajowa (wówczas 47.21%).

Jak głosować?

W obwodowej komisji wyborczej otrzymamy trzy lub cztery karty do głosowania. Na każdej z nich stawiamy jeden znak „x” obok nazwiska kandydata, na którego chcemy oddać głos. Znak „x”, według nowej definicji, to przynajmniej dwie linie, przecinające się w obrębie kratki obok nazwiska kandydata.