Zobacz również: Bobowa24.pl
8 października 2018 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Kącik czytelnika, Region
Pożyczka za darmo – czy warto z niej skorzystać i jak to zrobić bezpiecznie?
Pożyczka za darmo – czy warto z niej skorzystać i jak to zrobić bezpiecznie?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, takie jak awaria pralki, zalane mieszkanie, konieczność nagłej wizyty u dentysty, itd. W takich przypadkach zwykle wykorzystujemy zgromadzone oszczędności. A co, jeśli nie posiadamy odpowiedniej kwoty pieniędzy lub nasze środki finansowe są niewystarczające? Rozwiązaniem może okazać się darmowa pożyczka w instytucji pozabankowej. Czy warto skorzystać za pożyczki za darmo i jak to zrobić bezpiecznie?

Co to są darmowe pożyczki?

Pozabankowe firmy pożyczkowe chcąc wyróżnić na rynku swoją ofertę szybkich chwilówek zapewniają pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo. Promocyjna darmowa pożyczka skierowana jest dla nowych klientów i polega na tym, że oddajemy dokładnie tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy. Bez żadnych dodatkowych kosztów w postaci ukrytych odsetek czy prowizji zapisanej małym druczkiem. Z promocyjnej pożyczki za 0 złotych można skorzystać tylko jeden raz w danej instytucji pożyczkowej. Oczywiście jest jeden warunek – zaciągnięta kwota musi zostać spłacona w w wymaganym terminie. Jedną z firm oferujących pierwszą pożyczkę za darmo jest www.viasms.pl, która udostępnia gotówkę bez odsetek w wysokości nawet 1500 złotych. Nieoprocentowane środki finansowe może pożyczyć maksymalnie na 30 dni i przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. To uczciwa i oparta na jasnych warunkach propozycja z której można skorzystać praktycznie od ręki przy spełnieniu minimum formalności.

Czego będziesz potrzebował do wzięcia pożyczki za darmo?

Jeśli zależy ci na czasie i nie chcesz zbyt długo czekać na wypłatę środków, skorzystaj z pożyczki za darmo oferowanej przez sektor pozabankowy. Najczęściej do wzięcia darmowej pożyczki będziesz potrzebował jedynie dowód osobisty, aktywny numer telefonu i rachunek bankowy, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny. Żeby skorzystać z pożyczki bez opłat nie musisz wychodzić w domu – możesz wziąć ją przez telefon lub Internet. Po wypełnieniu formularza i wysłaniu wniosku  pożyczkowego otrzymasz pozytywną decyzję, a środki finansowe w ciągu kilkunastu minut znajdą się na twoim koncie! Tylko niektóre instytucje pożyczkowe wymagają dodatkowych formalności, jak np. przedstawienia wyciągów z konta lub zaświadczeń o wysokości uzyskiwanych dochodach. W większości przypadków, zwłaszcza jeżeli wiarygodność kredytowa nie budzi wątpliwości – pożyczkę za darmo otrzymasz szybko i wygodnie, a nieoprocentowana gotówka zostanie wypłacona nawet w ciągu 15 minut.

Pożyczka za darmo u zaufanego pożyczkodawcy

Spośród wielu istniejących firm pożyczkowych trudno jest wybrać tę najlepszą. Dokonując wyboru należy kierować się przede wszystkim maksymalną wysokością kwoty, która będziemy mogli pożyczyć za darmo oraz terminem w jakim będziemy zobowiązaniu do zwrotu pożyczonych pieniędzy. Lepsza pod względem finansowym jest propozycja tej instytucji pożyczkowej, która zaoferuje nam wyższy limit środków w ramach pierwszej pożyczki 0% na dłuży okres czasu. Oprócz parametrów samej pożyczki warto pomyśleć również nad względami bezpieczeństwa. Czy dana firma pożyczkowa istnieje na rynku już od dłuższego czasu? Czy cieszy się dobra renomą w sieci? Czy polecają ją nasi znajomi, którzy zaciągali już w niej bezpieczne pożyczki? To pytania, na które warto odpowiedzieć przed skorzystaniem z pożyczki online. Należy wystrzegać się pożyczkodawców, którzy żądają zapłaty kosztów (np. prowizji) przed wypłatą gotówki. Pamiętaj również, by przed zatwierdzeniem warunków szybkiej pożyczki przez internet, dokładnie się z nimi zapoznać. Nie zajmie to wiele czasu, a być może uchroni przed niejasnymi sytuacjami.

O czym pamiętać zaciągając darmową pożyczkę?

 W zaciąganiu darmowych pożyczek nie ma nic złego, pod warunkiem, że pożyczamy tylko tyle, ile jesteśmy w stanie zwrócić na czas. Jeśli pożyczymy za dużo i nie oddamy pieniędzy w terminie – musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Nawet jeden dzień zwłoki pozbawia klienta możliwości skorzystania z promocyjnej pożyczki i powoduje, że naliczone zostają odsetki. Przed zaciągnięciem pożyczki za darmo należy zatem uważnie przeanalizować własną sytuację finansową i podjąć racjonalną decyzję. Może czasem warto skorzystać nie z krótkoterminowej pożyczki na 30 dni, ale z kredytu gotówkowego spłacanego przez rok w 12 równych ratach?

Warto zaznaczyć, że dany pożyczkodawca zaoferuje nam tylko pierwszą pożyczkę na preferencyjnych warunkach, czyli za darmo. Każda kolejna będzie już udzielona na komercyjnych warunkach oznaczających konieczność poniesienia standardowych kosztów. A co, jeśli zechcemy wziąć darmową pożyczkę po raz kolejny? Wówczas wystarczy skorzystać z usług innej firmy pożyczkowej, która ma w swojej ofercie również darmowe pożyczki bez BIK przeznaczone dla nowych klientów. Pamiętamy tylko, aby nigdy nie zaciągać kolejnej pożyczki na spłatę poprzedniej, ponieważ może to okazać się bardzo zgubne i prowadzić do zjawiska tzw. spirali zadłużenia.