Zobacz również: Bobowa24.pl
10 grudnia 2018 || Jacek Kieroński || W kategorii: Wypadki, Łużna
Łużna: poważne potrącenie na Podlesiu. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł
Łużna: poważne potrącenie na Podlesiu. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł

Dzisiaj, tj. 10 grudnia 2018 roku około godziny 16:30 doszło do poważnego potrącenia w miejscowości Łużna (przysiółek Podlesie). W tej chwili na drogach panują bardzo trudne warunki, pada bardzo gęsty deszcz ze śniegiem, widoczność ograniczona jest do kilku metrów.

Według relacji świadków mężczyzna w starszym wieku, przechodził poza przejściem dla pieszych. Został on potrącony przez samochód terenowy (zarejestrowany w powiecie gorlickim). Siła uderzenia musiała być duża, ponieważ mężczyzna upadł kilka metrów od pojazdu. Tuż po zdarzeniu prowadzona była reanimacja poszkodowanego przez osobę postronną. Mężczyzna w stanie krytycznym został zabranymi przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Droga wojewódzka nr 977 jest całkowicie nieprzejezdna, utrudnienia mogą potrwać nawet do kilku godzin. Policja kieruję na objazdy. Na miejscu pracują także strażacy z JRG Gorlice oraz OSP Łużna.

Aktualizacja (godz. 19):
Mimo wysiłku ratowników, ok. 70-letni mężczyzna (mieszkaniec Woli Łużańskiej) zmarł w szpitalu. Na miejsce zdarzenia przybyła policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Należy dodać, że jest to już trzeci śmiertelny wypadek drogowy z udziałem pieszego w Łużnej w ostatnich miesiącach.

Fot: Mateusz Książkiewicz