Zobacz również: Bobowa24.pl
28 stycznia 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Policja
Jednym z policjantów, którzy eskortowali samochód z chorym niemowlęciem był mieszkaniec naszej gminy!
Jednym z policjantów, którzy eskortowali samochód z chorym niemowlęciem był mieszkaniec naszej gminy!

Co jakiś czas ogólnopolskie media informują o policjantach, którzy eskortują pojazdy udające się do szpitala. Tym razem jednak, w minioną niedzielę (tj. 27.01.br) na terenie Binarowej (gm. Biecz) funkcjonariusze gorlickiej Komendy Powiatowej pełniąc rutynowy patrol pośpieszyli z pomocą udającym się w panice rodzicom z siniejącym niemowlakiem. Policyjną Kią podczas eskorty kierował st. sierż. Piotr Durlak mieszkaniec gm. Łużna.

– Dramatyczne chwile rozegrały się w niedzielę (27 stycznia 2019 r.) tuż po godzinie 13 – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Obok patrolującego teren gminy Biecz policyjnego radiowozu z dużą prędkością przemknął kierowca Skody. Wówczas policjanci ruszyli za nim i zatrzymali do policyjnej kontroli. Kierowca był bardzo zdenerwowany. Na tylnym siedzeniu siedziała zapłakana matka z 4-miesięcznym niemowlakiem. Jak poinformowali policjantów, dziecko było chore, a podczas karmienia zaczęło sinieć. St. sierż. Mariusz Romaniak i st. sierż. Piotr Durlak natychmiast podjęli decyzję. Przerwali kontrolę, wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały uprzywilejowania i rozpoczęli eskortę ulicami powiatu. Za nimi jechało auto z chorym niemowlakiem. Po kilku minutach kolumna dotarła do szpitala. Radiowóz od razu wjechał się na podjazd dla karetek, skąd najszybciej można dostać się na SOR. Przerażeni rodzice z dzieckiem na rękach trafili pod opiekę lekarzy. Dzięki dwójce policjantów dziecko w ciągu kilku minut trafiło w ręce lekarzy. Ta sama droga rodzicom dziecka mogłaby zająć dużo więcej czasu, który w tym momencie był bezcenny.

Obydwu policjantom gratulujemy postawy i bohaterskiego zachowania!

fot. KPP Gorlice – od lewej: st. sierż. Mariusz Romaniak i st. sierż. Piotr Durlak

dsc_0355