Zobacz również: Bobowa24.pl
15 stycznia 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Inwestycje, Straż pożarna, Łużna
Kilkadziesiąt tysięcy złotych pozwoliło na remont wnętrza remizy OSP Łużna
Kilkadziesiąt tysięcy złotych pozwoliło na remont wnętrza remizy OSP Łużna

Od kilku lat druhowie ochotnicy z OSP Łużna marzyli o remoncie wnętrza swojej remizy. Jeszcze w poprzednim roku z budżetu gminy Łużna zabezpieczono 15 tys. złotych na ten cel, jednak środki te okazały się być zdecydowanie za małe. Pierwszy etap prac remontowych pochłonął kilkadziesiąt tysięcy złotych a to jeszcze nie koniec.

Stan wnętrza remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej pozostawiał wiele do życzenia. Od brudnych ścian, przestarzałego oświetlenia aż po instalację elektryczną, która stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia osób korzystających z budynku. Początkowo zaplanowano malowanie oraz wymianę instalacji elektrycznej. Wartość prac oszacowano na 30tys złotych z czego 15tys miało pochodzi z budżetu gminy, zaś druga połowa z funduszu Komendanta Powiatowego dla jednostek włączonych do KSRG. Tuż po wyborach, decyzją nowego wójta Mariusza Tarsy, prace remontowe remizy OSP Łużna poszerzono o wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymianę podłogi w dwóch salach na panele oraz lamp. Odnowiona zostanie także klatka schodowa prowadząca na pierwsze piętro. Koszt rozszerzonego zakresu prac wyniósł około 60 tys. złotych.

– Rozszerzenie zakresu prac remontowych przy łużanskiej remizie było wręcz koniecznością – powiedział naszemu portalowi Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna. – Nie wyobrażam sobie aby przy okazji malowania ścian, nie dokonać niezbędnych prac przy instalacji wodno-kanalizacyjnej zwłaszcza wymiany grzejników, które dotychczas były wbudowane w ścianę powodując straty ciepła. Także wymiana lamp sufitowych w przyszłości spowodowałaby, konieczność powtórnego malowania a to tylko tzw. dublowanie kosztów. Dzięki życzliwości Pana Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach udało się wydłużyć termin odbioru, tak aby wykonać dodatkowy zakres prac. W sfinansowaniu remontu pomogły środki z funduszu na jednostki KSRG pozostające w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach. Najważniejsze podziękowania należą się jednak samym strażakom ochotnikom z Łużnej, bez których zaangażowania i determinacji przeprowadzenie remontu nie byłoby możliwe. Mam nadzieję, że odnowione pomieszczenia remizy OSP Łużna będą nie tylko cieszyć oko ale przede wszystkim służyć jednostce w realizacji zadań statutowych.

To nie koniec prac remontowych przy remizie OSP Łużna. W tym roku zaplanowano działania przy kolejnych pomieszczeniach tak aby zakończyć remont całego wnętrza w 2019 roku.

– Moim osobistym marzeniem jest termomodernizacja budynku remizy, jako Gmina zrobimy wszystko aby znaleźć dofinansowanie na to zadanie – dodaje wójt Łużnej.

fot. M.Książkiewicz