Zobacz również: Bobowa24.pl
Internet Światłowodowy Łużna, Szalowa, Wola Łużańska
21 stycznia 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Samorząd
Od dzisiaj, w każdy poniedziałek Urząd Gminy Łużna będzie czynny do godziny 17
Od dzisiaj, w każdy poniedziałek Urząd Gminy Łużna będzie czynny do godziny 17

Zarządzeniem wójta gminy Łużna Mariusza Tarsy z dn. 31 grudnia 2018 roku, od dzisiaj, w każdy poniedziałek Urząd Gminy Łużna będzie czynny od 8 do godziny 17. Wydłużone godziny otwarcia urzędu mają pomóc w załatwieniu spraw osobom pracującym.

– Już podczas kampanii wyborczej wielu mieszkańców zwracało uwagę na dostępność urzędu gminy – mówi wójt gminy Łużna Mariusz Tarsa. – Aby wyjść na przeciw tym oczekiwaniom, w każdy poniedziałek urząd będzie czynny od 8 do 17. Wydłużone godziny otwarcia urzędu nie będą wiązały się, z dodatkowymi kosztami. Pracownicy w poszczególnych referatach będą rozpoczynać pracę na zmianę od 8 lub 9 rano, tak aby zawsze jedna osoba była w danym pokoju.

Wydłużone godziny otwarcia to nie jedyne zmiany w Urzędzie Gminy. Od 1 grudnia wprowadzony został nowy regulamin organizacyjny urzędu w ramach, którego utworzono dwa nowe referaty: referat organizacyjny i spraw obywatelskich a także referat inwestycji, gospodarki komunalnej oraz zamówień publicznych.

– Już wcześniej w naszym urzędzie gminy z powodzeniem funkcjonował referat finansowy – dodaje wójt. – Tworząc nowy regulamin organizacyjny urzędu, zdecydowaliśmy o likwidacji kilku samodzielnych stanowisk po to aby powstały dwa nowe referaty. Mam nadzieje, że zmiany pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie urzędu oraz przede wszystkim usprawnią jego pracę.