Zobacz również: Bobowa24.pl
PWSZ oferta edukacyjna
3 lutego 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Łużna
Dzień Babci i Dziadka w Samorządowym Przedszkolu w Łużnej
Dzień Babci i Dziadka w Samorządowym Przedszkolu w Łużnej

W ostatni czwartek stycznia (tj. 31.01.br.) w przedszkolu samorządowym w Łużnej odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na przemiła uroczystość zorganizowaną w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łużnej przybyli tłumnie seniorzy, który z ciekawością wypatrywali swych wnucząt.

Każdy wnuk i wnuczka pamięta o święcie Babci i Dziadka i z niecierpliwością na tę uroczystość czeka. Dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami w rodzinie  poprzez fakt swojego istnienia, przez silną miłość jaką darzą wnuczęta oraz pomoc jakiej mogą im udzielać. Dzieci, które dużo czasu spędzają z dziadkami doceniają ich cierpliwość, doznaną opiekę, a szczególnie wspólną zabawę, na którą rodzice nieraz nie mają czasu.

Przybyłe babcie i dziadków powitała serdecznym i ciepłym słowem dyrektor zespołu Monika Skrobot. Następnie głos zabrały przedszkolaki, które z przejęciem zaprezentowały przygotowane występy. Wśród nich nie zabrakło: wierszy, piosenek, inscenizacji, życzeń, a także dobrych rad dla kochanych dziadków. Każda grupa przedstawiła także piękny taniec: „Biedronki” zatańczyły „Kujawiaczka”. „Krasnale” rozśmieszały i bawiły gości tańcem „Babuszki”, natomiast „Motylki”  zaprezentowały zimowy taniec do muzyki klasycznej Vivaldiego. Kończąc przedstawienie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły przygotowane upominki.  Do życzeń przyłączyła się Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

fot. ZSP Łużna