Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Światłowód Orange Gmina Łużna
19 marca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Komunikaty
„Podzielmy się życiem” z Panią Grażyną Kurzawą. Pełna mobilizacja!
„Podzielmy się życiem” z Panią Grażyną Kurzawą. Pełna mobilizacja!

Wzorem klubu HDK przy UM w Bobowej, klub Honorowych Dawców Krwi działający przy OSP Łużna włączył się w akcję oddawania krwi dla Grażyny Kurzawy, wieloletniego nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, która w ostatnich dniach ucierpiała w wypadku komunikacyjnym i potrzebuje krwi.

– W ubiegłym tygodniu, na terenie naszej gminy doszło do bardzo poważnego wypadku, w którym poszkodowana została wieloletnia nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej pani Grażyna Kurzawa, także moja nauczycielka – mówi Mariusz Tarsa wójt gminy Łużna. – Mając na uwadze prowadzoną akcję zbiórki krwi, której Pani Grażyna bardzo potrzebuje apeluje do wszystkich mieszkańców jak i druhów z terenu naszej gminy o podzielenie się tym cennym darem. Krew dowolnej grupy można oddać m.in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział terenowy w Gorlicach (budynek szpitala – dop. red.) ze wskazaniem „dla Pani Grażyny Kurzawy – Uniwersytecki Szpital w Krakowie, ul. Kopernika 50”. Wiem, że dzisiaj o poranku byli pierwsi druhowie, serdecznie im dziękuje!

Akcję oddawania krwi dla Grażyny Kurzawa koordynuje na terenie gminy Łużna dh Piotr Wojna – prezes OSP KSRG Łużna: – Jako druhowie chcemy nieść pomoc nie tylko podczas samej akcji ale także w takich trudnych sytuacjach. Dzięki uprzejmości wójta gminy Łużna organizujemy wyjazd grupowy do oddziału terenowego RCKiK w Gorlicach. Wyjazd odbędzie się w piątek 22 marca br, o godzinie 8 spod remizy OSP Łużna. Jeśli komuś ten termin nie odpowiada może udać się samodzielnie i przy rejestracji zaznaczyć, aby pobrana krew była przeznaczona na Panią Grażynę Kurzawa. Osoby, które chciałyby wspólnie z nami pojechać w najbliższy piątek proszę o kontakt pod numerem: 793 494 311 tak aby oszacować ilość osób a tym samym zapewnić odpowiedni środek transportu.

zbiorka_krwi_KURZAWA