Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet Światłowodowy Łużna, Szalowa, Wola Łużańska
15 kwietnia 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Gmina Łużna
Szkoły pracują już normalnie! Koniec strajku w Gminie Łużna
Szkoły pracują już normalnie! Koniec strajku w Gminie Łużna

Zgodnie z deklaracją dyrektorów szkół, od piątku zawieszony został strajk nauczycieli we wszystkich placówkach na terenie gminy Łużna. Tym samym egzamin ósmoklasisty przebiega bez najmniejszych zakłóceń. Problemów nie było także przy egzaminie gimnazjalnym.

Od początku ogólnopolskiego strajku, w gminie Łużna strajkowało 5 z 7 szkół były to: Szkoła Podstawowa nr 1 w Łużnej, Zespół-Szkolno Przedszkolny w Łużnej, Szkoła Podstawowa w Mszance, Woli Łużańskiej oraz Biesnej. Mimo, iż nauczyciele podjęli się strajku, uczniowie mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia świetlicowo-wychowawcze. Cały czas normalnie pracowały szkoły w Szalowej i Bieśniku, strajk nauczycieli nie odbył się w tych dwóch placówkach.

– Egzaminy gimnazjalne przebiegły w naszej gminie bez zakłóceń – mówi Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna. – Podobnie ma się sytuacja z egzaminami ósmoklasisty, z którymi uczniowie zmagają się od dzisiaj do środy. Dyrektorzy zapewnili pełne składy komisji, wszystko odbywa się zgodnie z planem. Sam jako wieloletni nauczyciel zgłosiłem się jako ochotnik, w przypadku braków kadrowych na egzamin. Z propozycji jednak nie skorzystano. Wszystkim uczniom podchodzącym do egzaminów życzę uzyskania jak najlepszych wyników, zaś nauczycielom dziękuję za odpowiedzialną decyzję o zaprzestaniu strajku.

Zgodnie z komunikatem i decyzją wydaną przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Krakowie, protestujący nauczyciele będą mieć pomniejszone wynagrodzenie o dni w których strajkowali, zachowują jednak prawo do świadczeń z tytułu ubezpieczenia społecznego.

Jak będzie wyglądać sytuacja po świętach? Sprawa strajku jest wciąż dynamiczna.

fot. J.Kieroński