Zobacz również: Bobowa24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
11 czerwca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Gmina Łużna
Ponad 150 dzieci odwiedziło Urząd Gminy podczas Dnia Otwartego
Ponad 150 dzieci odwiedziło Urząd Gminy podczas Dnia Otwartego

Dzień dziecka oraz dzień samorządu terytorialnego stał się okazją do zorganizowania Dnia Otwartego Urzędu Gminy Łużna. Zgłoszone wcześniej grupy ze szkół podstawowych, z terenu gminy Łużna oprowadzał po urzędzie wójt Mariusz Tarsa.

Najmłodsi mogli poznać podstawowe zasady funkcjonowania urzędu jak również przypomnieć sobie wiedzę z zakresu samorządu terytorialnego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wójta, który opowiadał o działalności rady Gminy jak i samej instytucji. Wycieczka po urzędzie obejmowała m.in. wizytę na sali obrad, serwerowni, najważniejszych referatach oraz gabinecie Wójta Gminy i Skarbnika Gminy. Najodważniejsi mogli zasiąść na fotelu wójta.

– Odwiedzili nas zarówno najmłodsi z przedszkola jak i młodzież z klas siódmych i ósmych – mówi wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa. – Mając na uwadze moje poprzednie stanowisko, gdy byłem dyrektorem szkoły, czułem się w tym dniu jak ryba w wodzie. Zapraszając uczniów do urzędu, chcemy zarazić ich samorządem a także zachęcić do aktywności na rzecz swoich społeczności.  Możliwości jest wiele, od samorządu uczniowskiego po młodzieżową drużynę pożarniczą.

Na koniec wizyty, każdy uczestnik dnia otwartego otrzymał symboliczny upominek z gadżetami Gminy Łużna oraz słodką niespodzianką, o którą zadbało Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik.

fot. M. Książkiewicz