Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
10 czerwca 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Mszanka
„Przepis na artystę: jeden procent talentu, dziewięć procent szczęścia i dziewięćdziesiąt procent pracy”
„Przepis na artystę: jeden procent talentu, dziewięć procent szczęścia i dziewięćdziesiąt procent pracy”

Wiele prawdy jest w tych słowach Ignacego Jana Paderewskiego. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Mszance, którzy w tym roku szkolnym, dzięki swojemu talentowi, pracy i szczęściu, osiągnęli sukcesy w wielu dziedzinach.

8 listopada 2018 roku  Klaudia Tokarska i Wiktoria Ziobrowska z klasy V oraz Natalia Piecuch z klasy VI  wzięły udział w II Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej w Łużnej. Wiktoria Ziobrowska wystąpiła w kategorii solista, natomiast Klaudia Tokarska i Natalia Piecuch w kategorii zespół wokalny. Poruszający występ Wiktorii, która zaprezentowała przepiękny utwór „Uwierz Polsko” zagwarantował jej zaszczytne I miejsce. Równie pięknie zaśpiewały Klaudia i Natalia, które otrzymały wyróżnienie za pieśń „Niepodległa, niepokorna”.  W dniach 11 i 12 lutego 2019 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbył się V Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Wzięła w nim udział uczennica naszej szkoły Wiktoria Ziobrowska, która otrzymała wyróżnienie.

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Tym razem jego temat brzmiał: „Poznawaj świat z Nelą małą reporterką”. 7 marca Łucja Hudzik (kl. IV), Julia Szura (kl. V), Wiktoria Ziobrowska (kl. V) i Oliwia Proszak wzięły udział w zmaganiach na szczeblu gminnym. Rozwiązanie niezwykle trudnego testu otworzyło drogę Łucji, Wiktorii i Julii do etapu powiatowego, który odbędzie się 16 maja w Gorlicach.

22 marca w Szalowej odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów z terenu gminy Łużna. W dwóch kategoriach wiekowych rywalizowało siedemnastu uczestników. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z klasy V naszej szkoły. Filip Bobola zajął II miejsce, a Paweł Bożek V.

Patryk Hycnar, uczeń klasy VIII wziął udział w Małopolskim Konkursie Chemicznym. Kolejno pokonywał wszystkie jego etapy, by dojść do zmagań na etapie wojewódzkim w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł Finalisty.

Wszystkim wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Rok szkolny nadal trwa… Jest szansa na to, że o uczniach Szkoły Podstawowej w Mszance jeszcze usłyszymy i przeczytamy.

tekst i zdjęcia: SP Mszanka (dziękujemy za przesłanie)