Zobacz również: Bobowa24.pl
Auto marzeń, stacja moya Nowy Sącz
3 października 2019 || Jacek Kieroński || W kategorii: Kącik czytelnika, Region
Grybów i Ropa gościły u siebie Andrzeja Gut-Mostowego
Grybów i Ropa gościły u siebie Andrzeja Gut-Mostowego

Mieszkańcy tych miejscowości w powiecie gorlickim mieli okazję porozmawiać z Andrzejem Gut-Mostowym o potrzebach swojej społeczności. Kandydat na posła w Ropie mógł gościć na Jarmarku Świętego Michała, gdzie wiele można było zobaczyć i sporo zjeść.

– Jarmark Św. Michała już na dobre wpisał się w kulturalny kalendarz regionu. To wspaniała uroczystość i serdecznie gratuluję organizatorom – powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

Tegoroczna edycja Jarmarku w Ropie była organizowana przy udziale Słowaków. Stąd nie może dziwić występ ich chóru, nawiązującego do rodzimych tradycji południowych sąsiadów.

Rzemieślnicy licznie dopisali i zaprezentowali swoje wyroby. Co można było zobaczyć? Obrazy, naczynia, ręcznie rzeźbione figurki, ozdoby, zabawki, wyroby z wikliny i całą masę innych przedmiotów. Gości raczono również pysznymi specjałami lokalnej kuchni.

Grybów przywitał Andrzeja Gut-Mostowego rozmowami o tym, czego potrzebują mieszkańcy. Wskazano głównie brak perspektyw dla ludzi młodych, na początku drogi zawodowej przez co wyjeżdżają do większych miasta. Zaznaczono również potrzebę poprawy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, której obecnie tam brakuje.