Zobacz również: Bobowa24.pl
Światłowód Orange Gmina Łużna
16 października 2019 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Edukacja, Gmina Łużna
Nauczyciele, dyrektorzy i pracownicy oświaty z Gminy Łużna świętowali w Szalowej (TV)
Nauczyciele, dyrektorzy i pracownicy oświaty z Gminy Łużna świętowali w Szalowej (TV)

Po raz pierwszy od wielu lat, w poniedziałek – 14 października br. w Szkole Podstawowej w Szalowej, odbył się I Gminny Dzień Nauczyciela. Gminna uroczystość dedykowana wszystkim pracownikom oświaty z terenu gminy Łużna, rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Michała Archanioła, którą celebrował ks. Mieczysław Górski, proboszcz parafii.

Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela obchodziliśmy 14 października. Dzień ten stał się okazją do wspólnego świętowania a przede wszystkim podziękowania i docenienia pracy nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników obsługi.

– Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że po raz pierwszy mogliśmy uhonorować i podziękować wszystkim nauczycielom za ich ciężką pracę i trud – mówi Mariusz Tarsa, wójt gminy Łużna – Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się w Szalowej, miejscu wyjątkowym i szczególnym – kościele, który jest Pomnikiem Historii. Podczas odbywających się w parafii misji modliliśmy się za nauczycieli, uczniów a także tych nauczycieli, którzy już nie żyją a pracowali w naszych szkołach. I Gminny Dzień Nauczyciela był niezwykłą uroczystością, przygotowaną przez uczniów, pana dyrektora Ryszarda Skórskiego oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Szalowej. Spotkanie było bardzo dobrą okazją by porozmawiać, wymienić doświadczeniami zwłaszcza tymi jak edukacja, szkoły wyglądały kiedyś a jak dzisiaj. Oświata jest dla nas bardzo ważna, zarówno dla mnie jak i całej Rady Gminy. Wywodzę się ze szkoły i jestem gotowy by wiele dla niej zrobić i poświęcić starań i trudu by nasza oświata w gminie miała jak najlepsze warunki. W tym roku zakończyliśmy budową dwóch wielofunkcyjnych boisk przy szkołach, remontowaliśmy i malowaliśmy pomieszczenia w szkołach, doposażaliśmy w sprzęt, a co bardzo ważne uruchomiliśmy pierwszy w gminie żłobek. Mam nadzieję, że pociechy które do niego niebawem trafią, zagoszczą w naszych placówkach edukacyjnych aż do 15 roku życia. Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom pragnę życzyć dużo zdrowia, dużo pomyślności w życiu osobistym oraz co bardzo ważne, satysfakcji z wykonywanego zawodu. Ta praca bardzo często jest niedoceniona, wręcz lekceważona ale wydaje mi się, że w dniu Święta Nauczyciela, wszyscy zasługują na słowo dziękuje oraz też odpowiednią gratyfikację i uznanie wśród polityków.

Prócz wójta Gminy Łużna w spotkaniu z okazji Dnia Nauczyciela udział wzięli m.in.: wicestarosta gorlicki Stanisław Kaszyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy Łużna Sławomir Kostrzewa, radni gminy Łużna a także emerytowani nauczyciele.

Nauczycielom, dyrektorom szkól oraz pracownikom obsługi wyróżniającym się w swojej pracy wójt Mariusz Tarsa przyznał specjalne nagrody. Spotkanie zakończył występ młodzieży oraz rozmowa przy kawie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego: