Zobacz również: Bobowa24.pl
15 kwietnia 2020 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Policja, Wypadki, Łużna
Łużna: Audi „wylądowało” na ogrodzeniu
Łużna: Audi „wylądowało” na ogrodzeniu

Około godziny 21:20 w miejscowości Łużna, nieopodal stacji paliw Lotos, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego audi, którym kierował 20-kilkuletni mieszkaniec Brzany (gmina Bobowa). Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczęśliwie w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej nr 977.

– Mieszkaniec Brzany, kierując samochodem Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni w skutek czego stracił panowanie nad pojazdem – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Samochód wypadł z drogi uderzając w ogrodzenie posesji i zatrzymując się w rowie. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł  oraz punktami karnymi.

Ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się wahadłowo. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Tego samego wieczoru, również na wskutek nadmiernej prędkości doszło do zdarzenia w Gorlicach na ul. Bieckiej (obwodnicy Gorlic), tam BMW ścięło słup po czym uderzyło w ogrodzenie pobliskiej szkoły średniej – czytaj więcej: Gorlice, obwodnica: BMW ścięło słup a następnie uderzyło w ogrodzenie (DK 28)

fot. M.Książkiewicz