Zobacz również: Bobowa24.pl
1 kwietnia 2020 || Mateusz Książkiewicz || W kategorii: Gmina Łużna, Społeczeństwo
Panie z Gminy Łużna szyją maseczki dla gorlickiego szpitala!
Panie z Gminy Łużna szyją maseczki dla gorlickiego szpitala!

W całym kraju ruszyły akcje szycia maseczek na potrzeby personelu medycznego. Nie inaczej jest również w powiecie gorlickim. Na apele gorlickiej lecznicy licznie odpowiedziały krawcowe a wśród nich m.in. Joanna Klimek i Maria Serfin z Łużnej, które połączyły siły i przestawiły się z szycia sukien i garsonierek na kombinezony i maseczki medyczne.

Na ten moment udało się już wyprodukować ponad 200 sztuk maseczek. Wszystkie przekazane zostały do szpitala im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Panie z Łużnej wykroiły i uszyły również funkcjonalne kombinezony ochronne dla ratowników medycznych. Ale to nie koniec prac. Zapotrzebowanie stale rośnie, gorlicki szpital sukcesywnie przekazuje materiały do szycia by w konsekwencji odbierać gotowe środki ochrony osobistej. Panie zapowiedziały zakasanie rękawów i uszycie w najbliższym czasie dodatkowych 700 maseczek. Do pomocy zgłaszają się kolejne krawcowe z Gminy Łużna. Maszyny poszły w ruch.

– Serdecznie dziękuję za piękną i humanitarną postawę – mówi Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa. – To właśnie dzięki takim osobom, nasi bohaterowie czyli pracownicy służb medycznych oraz ratownicy mogą czuć się bezpieczniej zwłaszcza gdy dostępność środków ochrony osobistej jest bardzo ograniczona.

fot. Joanna Klimek